Кожен стикався із ситуацією: достатньо затриматися на якому оголошенні довше, пошукати інформацію про певну послугу або продукт – і смартфон буде нав’язливо пропонувати це протягом кількох днів, а то й тижнів.
Раніше ми розповідали: платимо за комуналку не виходячи з дому – як це зробити за допомогою телефону.
Дослідження вчених із Північно-Східного університету в США і компанії Wandera, що спеціалізується на мобільній кібербезпеці, свідчить, що смартфони здатні підбирати для своїх власників цільову рекламу, пише Фокус.
Ще у 2019 році видання Bloomberg News заговорило про розшифровку розмов через Messenger. У Facebook тоді заявили, що справді система розшифровки розмов може перевірятися людиною. Але Макр Цукерберг запевнив, що компанія не прослуховує розмови користувачів для створення цільової реклами. Йдеться лише про вибіркові технічні перевірки.
Розслідування тривали, і в 2024 році ресурс 404 Media повідомив, що компанія Cox Media Group (CMG) розробила систему для відстежування смартфонами особистих розмов з метою адаптації реклами під конкретного користувача. Не йдеться про всі телефонні розмови, а лише їхні певні фрагменти, коли використовується голосовий помічник за командою «Привіт, Google» або «Привіт, Siri». Примітно, що відразу всі великі компанії дистанціювалися від розробника. Google і Meta розірвали всі контакти. А в CMG повідомили, що продукт «зупинено, щоб уникнути неправильного сприйняття».
Досі експерти вважають, що смартфон насправді не може підслуховувати. Це довів експеримент. Телефони iPhone і Samsung Galaxy залишили на три дні в кімнаті, де кожні 30 хвилин звучала реклама корму для котів. Аналогічні пристрої поклали на такий же термін у кімнаті, де протягом цього часу не було жодних звуків.
У результаті, після експерименту жоден зі смартфонів не пропонував рекламу корму для домашніх улюбленців. У них також були аналогічні показники роботи батареї. Це виключило можливість того, що пристрій, який «чув» рекламу, записував її і надсилав у гіпотетичне хмарне сховище.
Попри те, що смартфони не здатні «підслуховувати», вони можуть слідкувати за нами в інший спосіб.
«Ми почали бачити речі, яких не очікували. Застосунки автоматично робили скріншоти самих себе і відправляли їх третім особам. В одному випадку застосунок знімав на відео активність екрана і надсилав цю інформацію третім особам», — прокоментував дослідження 2017 року науковець Крісто Вілсон.
Перевіривши понад 17 тисяч застосунків для Android, команда університетських дослідників знайшла у половини потенційні дозволи на створення скріншотів. Це назвали справжнім «проломом у приватність». Чим корисніший смартфон – тим уразливішим він робить свого власника.
Вас також можуть зацікавити новини:
Хто з пенсіонерів може переоформити пенсію, щоб збільшити свої пенсійні виплати. У Пенсійному фонді розповіли,…
Хто з українців може отримувати два види виплат одночасно і як їх оформити - читайте…
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
В одній із областей шахрай поширював фальшиві гривні. Як працювала схема – з’ясували правоохоронці.
5 травня в Україні відзначають Всесвітній день акушерки, Міжнародний день боротьби за права людей з…
5 травня в Україні дощі очікуються на заході і не тільки: парасольки стануть у нагоді…