У травні треба звернути увагу на стан печінки та підшлункової залози – можливими є запальні процеси. Не нехтуйте порадами лікарів, не забувайте приймати призначені ліки. У другій половині місяця літнім людям не завадить перевірити рівень цукру у крові, а також відвідати кардіолога.
У травні може загрожувати депресія, яка позначатиметься на стані різних органів та систем, особливо дихальної та серцево-судинної. Тому не завадить уважно поставитися до лікування хронічних хвороб, а також приймати вітаміни і більше часу перебувати на свіжому повітрі.
Нагадають про себе суглоби – біль може бути постійним або періодичним. Слід трохи зменшити навантаження на суглоби, прийняти курс профілактичних препаратів. Не виключеними є також загострення гастритів та виразок шлунково-кишкового тракту. Допоможе дієтичне харчування.
Варто берегти нерви, бо вони можуть вплинути на стан здоров’я, призвести до підвищення артеріального тиску. Зверніть увагу на якість зору, чи не погіршився він часом? Якщо помітили проблеми, зверніться до окуліста. Не забувайте про обовʼязковий прийом вітамінів на підтримку організму.
Що б не відбувалося, не нервуйте, бо це підвищить ризик розвитку виразкової хвороби, призведе до підвищення артеріального тиску і появи сильного головного болю. Якщо почнете набирати або втрачати вагу, зверніться до ендокринолога, щоб відновити правильний обмін речовин.
Основна увага повинна приділятися стану щитовидної залози – не завадить перевірити гормони щитовидної залози, щоб вчасно побачити проблему. Також треба навесні періодично перевіряти рівень цукру в крові, щоб не проґавити початок захворювання на цукровий діабет.
Можливими є періодичні порушення сну. Перед сном краще вийти на прогулянку, а потім випити заспокійливого чаю з травами. Можуть нагадати про себе старі травми, які мали місце багато років тому. Виходячи з цього, не можна перевантажуватися і забувати про використання знеболювальних.
Хоч у травні вже буде досить тепло, не слід повністю ігнорувати можливість застудити горло. Тому не слід пити дуже холодну воду та їсти багато морозива. У людей, схильних до алергій, можливою є поява алергічних реакцій, зокрема, на продукти харчування та деякі лікарські засоби.
Не завадить потурбуватися про здоровʼя печінки, відмовившись від копченого, смаженого та солоного. Крім того, краще стримувати емоції під час якихось сварок, бо вони можуть призводити до стрімкого підвищення артеріального тиску. А це небезпечно для судин та серця.
Може нагадати про себе хребет. Тому треба знайти час на виконання комплексів лікувальної фізкультури та проведення масажів. Перепади артеріального тиску спричинять періодичний головний біль. Не завадять лікарські засоби для нормалізації артеріального тиску і тривалий сон вночі.
Можливо, є сенс трохи скоротити обсяги споживання нездорової їжі, бо неодмінно нагадають про себе колишні проблеми з травленням. Гіпотоніки можуть побачити, що їх артеріальний тиск увесь час підвищується. Тому треба проконсультуватись з лікарем щодо таких випадків.
Можливою є поява безсоння як реакція на хронічний стрес війни. Це серйозно, тому треба проконсультуватися з сімейним лікарем щодо заспокійливих засобів. Ними не обовʼязково мають бути медпрепарати. Це можуть бути настоянки лікарських трав, прогулянки перед сном.
Читайте також:
Клематис – популярна культура, яка знайшла своє місце на обійстях багатьох українців. Він не вимогливий,…
30 квітня місцями у західних областях та на Харківщині очікуються дощі, на решті територіях України…
Магнітні бурі впливають на самопочуття багатьох людей, тому важливо знати, коли геомагнітна обстановка буде підвищеною.…
Невдало обраний день для візиту до перукаря може вплинути на вашу енергетику і навіть негативно…
Для кожної людини, яка страждає на алергію, є "свої" небезпечні рослини. У сезонної алергії на…
Пхалі – популярна страва грузинської кухні, і основа його – будь-який овоч чи зелень.