29 квітня 2025 року в Україні відзначають День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї. Основна мета — вшанувати пам’ять усіх, хто постраждав або загинув унаслідок використання хімічних речовин як засобу ведення війни, а також підтвердити прагнення світової спільноти до остаточного знищення хімічної зброї та запобігання її застосуванню в майбутньому.
Також 29 квітня святкують День бажань. Свято було засноване у 1977 році в США, коли митник Томмі Остін вирішив виконати заповітне бажання вмираючого від раку крові чотирирічного малюка Крістофера Джеймса Грейчуса. Хлопчик мріяв стати поліцейським — йому влаштували повітряну прогулянку поліцейським гелікоптером, провели екскурсію в дільниці, а також подарували спеціально зшиту форму та значок поліцейського. З того часу щороку 29 квітня влаштомують спортивні змагання та змагання дітей, які перенесли смертельні захворювання.
Окрім того, 29 квітня відзначають Радоницю. Першопочатково це язичницьке свято поминання покійних. З прийняттям християнства воно переплелося з православними традиціями і стало батьківським днем. У цей день заведено відвідувати могили рідних.
Ще одне свято 29 квітня – Міжнародний день танцю. Засноване танцювальним комітетом Міжнародного театрального інституту на честь річниці від дня народження творця сучасного балету француза Жана Жоржа Новера. Мета свята – заохотити людей займатися танцями.
29 квітня 2025 року християни вшановують пам’ять святих дев’ятьох мучеників у Кизиці; святого преподобного Мемнона. Християни Феогнід, Руф, Антипатр, Феостих, Артем, Магна, Феодот, Фавмасій і Філімон у III столітті розпочали проповідь перед язичниками міста Кизик. За це їх заарештували і піддали різним тортурам, вимагаючи, щоб вони зреклися своєї віри. Врешті їх обезголовили. Їхні мощі вважаються чудотворними і допомагають зцілитися від тілесних хвороб.
Преподобний Мемнон Чудотворець був єгипетським пустельником і завдяки благочестивості та молитвам отримав дар пророцтва. Вважається, що звернення до святого проганяє сарану і руйнує всякі підступи злих духів, а також допомагає вилікуватися від тілесних недуг.
29 квітня, згідно з прикметами, не рекомендується:
У багатьох регіонах України продовжуються поминальні дні, коли заведено відвідувати могили рідних, а також ходити до церкви.
За народними традиціями, сьогодні треба з’їсти страву з капусти – це зміцнить здоров’я.
Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода найближчим часом:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Арсеній, Артем, Богдан, Василь.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українцям іноді доводиться стикатися з питаннями перепоховання близьких людей. Особливо актуальним це стало в період…
Люди, які отримали інвалідність унаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час воєнних дій, мають…
Щоб капуста не постраждала від шкідників, важливо вибрати правильних сусідів для неї.
Цей десерт – справжній хіт. Він точно стане «родзинкою» будь-якого свята! Обов'язково порадуйтен своїх рідних…
У 2025 році внутрішньо переміщеним особам держава продоавжує виплачуватти грошову допомогу на проживання. На які…
В Україні є дев'ять газопостачальників, тарифи в яких різняться. Скільки споживачі будуть платити за блакитне…