- Гладіолуси не варто вирощувати на одному місці більше двох років. Вже на третій рік квіти починають хворіти, а на четвертий можуть захворіти всі посадки.
- Гладіолусам краще кожні три роки рости на ґрунті з оновленим складом поживних речовин.
- Ліпше купувати посадковий матеріал, адаптований до вашої зони. Однак дітки досить легко пристосовуються.
- Не рекомендується купувати голландські гладіолуси – великим є ризик покупки цибулин, вирощених у країнах з тропічним кліматом. Такі рослини у нас цвітуть лише один сезон.
- Дітки та ювенальні цибулинки другого року життя не люблять рости по сусідству з потужнішими екземплярами, які будуть їх пригнічувати. Старі, з широким денцем цибулини взагалі не саджайте або посадіть окремо від усіх.
- Якщо посадити цибулину неглибоко, квітконос доведеться підв’язувати, якщо глибоко – вона може не зацвісти. Глибина посадки на легких ґрунтах – чотири діаметри цибулини, на важких – три.
- При посадці дітку треба очищати від твердої луски, але не раніше, ніж за 3-5 днів до посадки, а через день після посадки здійснюють полив.
- У тіні гладіолуси цвітуть набагато пізніше, а сорти середньопізнього і пізнього цвітіння взагалі не викидають квітконоси.
- У спекотне літо поливати гладіолуси краще раз на тиждень, але рясно. І тільки при стійкій спеці їх варто поливати щовечора для боротьби з перегрівом ґрунту, з подальшим його розпушуванням.
- У гладіолусів є свій шкідник – трипс, який швидко розмножується в спекотну погоду. Для профілактики і боротьби зі шкідником у липні-серпні проводять 2-3 обробки, наприклад Фітофермом.
- Крім квітки, потрібно отримати ще й цибулину. Тому ніколи не зрізуйте квітконос під корінь, залишайте не менше чотирьох листків. Щоб зрізати довгий квітконос, потрібно гострий вузький ніж вставити у пазуху листка, надрізати стебло і поворушити його в різні боки. Квітконос витягнеться, а чотири необхідні листки залишаться цілими.
- У майбутньому гладіолус не сформує потужної цибулини, якщо дати цвісти маленькій цибулинці на повну силу. Тому іноді потрібно жертвувати.
12 правил вирощування гладіолусів: такого неймовірного цвітіння у вас точно ще не було
Этот материал также доступен на русском языке
Якщо ви хочете гарантовано отримувати чудове цвітіння гладіолусів, треба дотримуватися деяких правил.