Секрет – у правильній посадці та правильному виборі місця для моркви.
Раніше ми розповідали, що посадити біля картоплі, щоб не було колорадскього жука.
Кращі сусіди для моркви
Щоб морква виросла великою та солодкою обов’язково посадіть поряд з нею на грядці такі рослини як: цибуля, шавлія, розмарин, квасоля, горох або томати. Звичайно, не варто відразу ж висаджувати всі рослини з цього списку, достатньо обрати кілька хороших сусідів.
Отже, що ж дає сусідство із цими культурами моркві.
Що стосується цибулі, то її можна назвати класичним партнером для моркви. Своїм різким ароматом вона допоможе відлякати морквяну муху, а морква захистить цибулю від мушки цибулі. Тому таке розміщення буде вигідне як моркві, так і цибулі.
Шавлія поруч із морквою відволікатиме шкідливих комах від посадок коренеплоду, захищаючи врожай.
Розмарин чудово справляється з насиченням ґрунту корисними мікроелементами, а також стимулює зростання коренеплодів. Звичайно, розмарин найчастіше вирощують у горщиках, але якщо дозволяють кліматичні умови, то можна його спокійно розмістити на грядках.
Головна перевага квасолі – це збагачення ґрунту азотом, який так потрібен кореневій системі моркви. Але ви повинні врахувати і те, що квасоля набагато вища за моркву і якщо її посадити поряд, то вона затінюватиме грядки, що не є добре.
У гороху такі ж властивості, як і у квасолі. Тому можна обрати щось одне: або горох, або квасолю.
Якщо ви бажаєте захистити посадки моркви від попелиці, то найкращим вибором будуть томати. Їхнє високе бадилля допомагає створити легку тінь, захищаючи моркву від палючого сонця, що особливо важливо у спекотні дні, і що дуже важливо для південних областей України.
Де не можна сіяти моркву
Краще не сіяти моркву там, де ви плануєте вирощувати кріп, буряк чи хрін. Ці культури негативно впливають на врожай моркви.
Через хрін морква може вирости гіркуватою. Кріп і буряк боротимуться з морквою за вологу та поживні речовини у ґрунті, що теж поставить під сумнів отримання хорошого врожаю.
Читайте також: