За даними МОЗ, з початку 2024 року в Україні зафіксовано понад 100 випадків отруєння чадним газом. Щоб убезпечити мешканців будинку та працівників підприємств Нафтогаз рекомендує встановлювати сигналізатори газу.
Раніше ми розповідали, що “Нафтогаз” попередив українців про зміни в оплаті рахунків за газ.
У чому полягає небезпека чадного газу
Орган чуття людини практично не відчувають чадного газу. Водночас навіть невелика його концентрація може мати негативний вплив на організм. Ознаками отруєння чадним газом є:
- нудота,
- головний біль,
- прискорене дихання,
- слабкість і відчуття втоми,
- запаморочення.
При таких симптомах слід негайно:
- перекрити вентилі на газопостачальних трубах,
- відчинити всі вікна в приміщенні,
- вийти на вулицю,
- викликати ДСНС за номером 112 або 101.
Як допомагає сигналізатор газу
Детектор чадного газу містить чутливий елемент, який реагує на наявність у повітрі монооксиду вуглецю. Існують три основних типи сигналізаторів:
- інфрачервоний,
- каталітичний
- напівпровідниковий.
Усі вони живляться від електромережі або від батарейок. Простіші моделі сповіщають про витік газу гучним звуковим сигналом й блиманням світлодіода. Є такі прилади, які здатні відправляти повідомлень користувачу про надзвичайну ситуацію, сповіщати про витік газу телефонним дзвінком або й самостійно викликати аварійну службу, перекривати газ, вмикати вентиляцію тощо. Ці налаштування доступні через мобільний застосунок.
У Нафтогазі рекомендують встановлювати сигналізатор газу в кожній кімнаті, де розташована газове обладнання.
Як обрати сигналізатор
Існують моделі, які можуть визначати наявність у повітрі не тільки чадного газу, але й інших шкідливих домішок. Вони здатні реагувати на зміну температури та наявність диму.
Вартість приладу коливається від кількох сотень до кількох тисяч гривень залежно від опцій. Проте варто зважати на наявність сертифікату якості такого обладнання.
Вам також буде цікаво: