Яке сьогодні свято
Міжнародний день спорту заради розвитку та миру започаткувала Генеральна Асамблея ООН, ухваливши відповідну резолюцію 23 серпня 2013 року. Дата обрана не випадково: саме 6 квітня 1896 року в Афінах стартували перші Олімпійські ігри новітньої епохи, що об’єднали спортсменів із 14 країн. Цікаво, що ці ігри ще не мали багатьох сучасних атрибутів – не було ані параду націй, ані Олімпійського вогню, ані традиційної клятви чи вручення золотих медалей. Урочисте відкриття ознаменувалося виступом короля Георга I, який започаткував традицію звернення глав держав під час Олімпійських церемоній.
Того ж дня шанувальники настільного тенісу святкують своє професійне свято – Всесвітній день настільного тенісу, який відзначають із 2015 року. Його ініціювала Міжнародна федерація настільного тенісу з метою популяризації цього динамічного виду спорту, сприяння його розвитку в різних куточках планети та об’єднання людей, закоханих у цю гру. Символічно, що його святкування збігається з Міжнародним днем спорту, адже обидва заходи підкреслюють роль фізичної активності у побудові миру, взаєморозуміння та єдності між людьми.
Яке сьогодні релігійне свято
6 квітня християни вшановують пам’ять святителя Євтихія, архієпископа Константинопольського, а також мученика Єремії. Святий Євтихій народився у Фрігії, в селі з символічною назвою Божественне. Його родина була глибоко віруючою: дід служив священником, а сам Євтихій з юних років вирізнявся побожністю та суворим аскетичним способом життя. Завдяки своїй ревності у вірі він став архімандритом, а згодом, у 552 році, був поставлений патріархом Константинопольським. Через рік, замінивши хворого митрополита Амасійського, Євтихій вирушив на V Вселенський Собор. Патріарх Міна, зустрівши його, передбачив, що той очолить кафедру, а за переданням, навіть апостол Петро благословив це призначення через імператора Юстиніана. Щодо мученика Єремії, то відомостей збереглося небагато. Згадка про нього міститься у творах Папи Римського Григорія I. Єремія зазнав страждань і загинув мученицькою смертю за віру в III столітті під час переслідувань християн.
Що не варто робити 6 квітня:
- Утримайтеся від прання, прибирання та шиття.
- Уникайте сварок і не чиніть зла ні людям, ні тваринам.
- Без нагальної потреби краще не виходити з дому.
- Не рекомендується вживати важку, жирну або шкідливу їжу.
Народні прикмети цього дня:
Якщо до 6 квітня сніг уже зійшов — зима більше не повернеться. Якщо ж сніг лежить — він протримається ще довго.
Тепла ніч — передвістя спекотної весни.
Туманна погода — скоро потепліє.
Якщо вранці роса — буде гарний врожай проса, і коней можна буде менше годувати вівсом.
Дощ цього дня — до легкого року для худоби.
Падає сніг або крупа — чекайте багатого врожаю гречки.
Мороз на Артемія — добрий знак для посівів проса й вівса.
Вас також можуть зацікавити новини: