Раніше ми писали, чому немає надбавки до пенсії українцям у віці 65+.
Українці, яким не вистачає стажу, можуть його докупити.Розповідаємо, що для цього потрібно зробити.
В Україні існує можливість “докупити” страховий стаж через онлайн-сервіс Пенсійного фонду України, що значно спрощує процес і дозволяє зробити це без укладання паперових договорів та без відвідування державних установ. За два роки роботи цього сервісу вже укладено понад 6 тисяч договорів, а сума сплачених внесків перевищила 65 млн грн.
Ось основні моменти, які варто знати про цю можливість:
Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть взяти як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років. Головна умова – інформація про таких осіб повинна бути внесена до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування, і вони не повинні отримувати пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового пенсійного страхування.
Також є можливість укладення договору на добровільну сплату страхових внесків за третіх осіб.
Щоб укласти договір про добровільну участь, необхідно зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Процес укладання договору відбувається в електронній формі, де потрібно підписати типовий договір про добровільну сплату страхових внесків. Для цього можна використовувати кваліфікований електронний підпис, Дія.Підпис або систему GOV.ID.
Розмір і періодичність сплати внесків кожен визначає самостійно, залежно від своїх фінансових можливостей та бажань. Це дає можливість гнучко підходити до процесу накопичення страхового стажу.
Страхові внески зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України. Тобто, внесок стає дійсним у місяці, коли він надійшов на рахунок фонду.
Цей сервіс є зручним та доступним інструментом для тих, хто хоче покращити свій страховий стаж, не відвідуючи установи та без складних процедур.
Щоб порахувати скільки доведеться зхаплатити за стаж в Україні, потрібно відштовхуватися від мінімальної заробітної плати по країні. У 2025 році вона становить 8 000 грн.Мінімальний страховий внесок – це 22% від мінімальної зарплати, тобто 1760 грн/місяць. Якщо вам не вистачає 1 року стажу, то сплатити доведеться 21120 гривень.
Вам буде цікаво:
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…