Найсильніше камедетеча (клей) проявляється на персикових, черешневих деревах, найменше – на вишні й рідко – на аличі та сливі. В чому небезпека і як її уникнути?
Читайте також: Чи можна спиляти дерево біля власного будинку без дозволу і штрафів
Основна причина такого явища – вплив на дерева різних чинників, як зовнішніх (механічні пошкодження, сильні забої, морозобоїни), так і фізіологічно зумовлених (несумісність сортопідщепних комбінацій, слабкий або надлишковий режим живлення).
Камедетеча – перша ознака неблагополуччя дерева, за яким зазвичай слідує відмирання окремих гілок. Найкраща профілактика – уникати непотрібної та запізнілої за роками обрізки дерев персика, черешні, абрикоса та вишні. Саме ці породи в багатьох європейських країнах формують методом «зелених операцій», а не весняною обрізкою.
Суть методу полягає в такому: зайві, або ті, що ростуть не в тому місці, ще зелені, не здерев’янілі пагони просто виламують влітку вручну. У результаті крона наростає тільки з потрібними гілками, а маленькі ранки (на відміну від більших весняних) добре загоюються, ніяка інфекція не проникає всередину.
Вас також можуть зацікавити новини: