ГоловнаГрошіТакі гривневі купюри можуть не прийняти в магазинах і банках - ось...

Такі гривневі купюри можуть не прийняти в магазинах і банках – ось на що треба звернути увагу

Этот материал также доступен на русском языке
Певні гривневі банкноти можуть не прийняти в магазині, а деякі - навіть у банках. Які купюри в групі ризику? Перевірте свій гаманець, а ми розповімо, що робити з такими банкнотами.

Національний банк України попередив, що торгівельні мережі та відділення банків мають повне право не приймати пошкоджені банкноти. Йдеться про вплив таких засобів:

  • вогонь,
  • вода,
  • інші рідини,
  • хімічні, токсичні речовини тощо.

Також причиною відмови є відсутність значної частини купюри. Щоб банкнота була дійсною і підлягала обміну, вона має зберегтися не менше, як на 55% початково розміру.

Де обміняти забруднені гривні

Забруднені гривні можна обміняти у підрозділі НБУ. Але є важлива умова.

«Територіальні підрозділи Національного банку здійснюють обмін справжніх банкнот, забруднених хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, тільки в разі наявності документа про проведення дезінфекції та/або дезактивації банкнот, наданого установою (особою), на яку відповідно до законодавства України покладено функції щодо їх проведення», – пояснили в Нацбанку.

Які пошкоджені купюри приймають банки

Якщо банкноти зберегли цілу частину площею не менше 55%, у касах банківських відділень їх повинні приймати. Так само як і розірвані купюри, якщо:

  • на них збереглися обидва однакові номери та серія;
  • загальна площа частин складає не менше 55% початкової площі банкноти.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні