6 березня 2025 року в Україні відзначають Всесвітній день боротьби із глаукомою. Був заснований у 2028 році за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств боротьби з глаукомою та Всесвітньої асоціації пацієнтів, які страждають на глаукому. Його мета – підвищити поінформованість про глаукому – захворювання, що характеризуються підвищенням внутрішньоочного тиску, з подальшим розвитком типових дефектів зору та атрофією зорового нерва, які можуть призвести до сліпоти. Зазвичай розвивається після 40 років.
Також 6 березня святкують Всесвітній день книги. Був заснований у Великобританії та Ірландії 1997 року з метою популяризації читання. Цього дня дітям роздають ваучери на книжки. Також заведено влаштовувати різні заходи, наприклад читання вголос.
Ще одне свято 6 березня – Європейський день праведників. Було започатковано Європейським парламентом у 2012 році на честь тих, хто боровся зі злочинами проти людяності. Концепція свята була натхненна комплексом Яд Вашем, офіційним ізраїльським меморіалом жертвам Голокосту, і Садом Праведників світу, який там знаходиться. Він присвячений неєвреям, які з ризиком для себе захищали і рятували євреїв під час Голокосту.
Також 6 березня святкують Всесвітній день боротьби із лімфедемою. Він покликаний просвітити світ про захворювання, яке характеризується поступовим збільшенням обсягу кінцівки внаслідок порушення відтоку лімфи та її подальшим скупченням у міжклітинному просторі. Лімфедема є хронічною патологією лімфатичної системи, що призводить до розвитку трофічних змін шкіри (виразки, підвищена пігментація, екземи, ущільнення та ін.)
6 березня 2025 року християни вшановують пам’ять святих 42 мучеників Аморійських. Це візантійські чиновники, взяті в полон під час облоги міста Аморіум аббасидським халіфом аль-Мутасімом 838 року. Незважаючи на старання візантійських імператорів, халіфи відмовлялися повернути полонених – вони пробули у полоні сім років. Після відмови ними прийняти іслам, стратили.
6 березня, згідно з прикметами, не рекомендується:
Добрим знаком, який обіцяє хороші звістки, вважається побачити лелеки в цей день.
Наші пращуры в цей день святкували Костянтинові кола. Вони святили криниці та ходили навколо них. Вважалося, що після цього вода у криниці стане цілющою.
Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода найближчим часом:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Аркадій, Костянтин, Максим, Теодор, Федір, Юліан, Олена, Олена, Ілона.
Вас також можуть зацікавити новини:
Магнітні бурі серйозної небезпеки не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі…
Підвищення температури на планеті може спричинити різке зростання кількості психічних розладів до 2050 року. Вчені…
Колись мертва зона сьогодні дивує життям. На території Чорнобильського заповідника зафіксували найбільше стадо благородних оленів…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…
Ніжне, соковите й з легкою пікантністю — м’ясо, запечене в цибульно-соєвому маринаді, стало справжнім гастрономічним…
Встановлюючи паркан між ділянками, важливо враховувати не лише свої бажання, а й норми законодавства —…