Сьогодні візначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Цей день спрямований на привернення уваги до проблеми захисту постраждалих від злочинних дій. Його заснування пов’язане з публікацією “Хартії жертв злочинів” у Великій Британії (1990 р.) та ухваленням ООН Декларації про правосуддя для постраждалих (1995 р.). Основна мета – забезпечення соціальної та моральної підтримки жертв злочинів.
Також 22 лютого – це Всесвітній день боротьби з енцефалітом. Відзначається з 2013 року для підвищення обізнаності про запалення головного мозку – енцефаліт. Захворювання може бути спричинене вірусами, алергічними реакціями або токсинами. Одним із найнебезпечніших носіїв енцефаліту є кліщі, тому після прогулянок на природі важливо перевіряти своє тіло.
В ще сьогодні Всесвітній день роздумів. Цей день є символічним моментом для осмислення свого життя, цінностей та внеску у світове співтовариство. Цього дня можна влаштувати собі день медитації чи йоги. Ці практики сприяють заспокоєнню та створюють простір для роздумів. Здійсніть сьогодні спонтанні прогулянки на свіжому повітрі, вони можуть бути чудовою нагодою для тиші та спостереження. Можна влаштувати обговорення з друзями чи сім’єю, де можна відкрито ділитися своїми думками та поглядами на життя. Займіться сьогодні творчими заняттями, такими як живопис, письменство чи музика. Творчість може бути потужним інструментом для самовираження та роздумів.
Щороку 22 лютого відзначають цікаве та незвичайне свято – День прогулянки з собакою, яке нагадує власникам собак про необхідність регулярно брати свого друга на прогулянку. Вважають, що саме в процесі вигулу собаки, найчастіше відбувається контакт собаки та власника.
22 лютого в церковному календарі – віднайдення мощів святих мучеників, що в Євгенії. У часи гонінь на християн тіла мучеників кидали на розграбування звірям і птахам, але вірні християни таємно ховали їх. Коли гоніння закінчилися, мощі святих мучеників з’явилися з надр землі, як світильники з-під споду. На місці поховання почалися дивовижні зцілення хворих. Святитель з причтом церковним розкопав це місце і знайшов багато мощей. Ці мощі були цілі й нетлінні, видавали чудодійні пахощі, що зцілювали недуги. Мощі були перенесені в церкву з піснями і псалмами. Одним зі знайдених мучеників був святий Андроник, один із сімдесяти апостолів, і його помічник Юній, про яких згадує апостол Павло у своєму Посланні до римлян.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Які сьогодні іменини: Андрій, Віктор, Володимир, Іван, Йосип, Михайло, Микола, Сергій, Степан, Федір, Варвара, Ірина.
Вас також можуть зацікавити новини:
Черги в ЦНАП - у минулому. Тепер ви можете записатися на потрібну послугу заздалегідь через…
У літню спеку особливо вразливими є літні люди. З віком організм гірше переносить високі температури,…
Кисіль може бути не тільки смачним, а й корисним — особливо влітку, коли удосталь свіжі…
Програма реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та діятиме до кінця серпня 2025 року.
Понад 5 мільйонів пенсіонерів в Україні одержують менше 5000 гривень. Поки офіційна статистика малює оптимістичну…
Одна нескладна процедура може суттєво вплинути на розмір і якість плодів. Дізнайтеся, навіщо та коли…