Новини

За газ у лютому доведеться платити більше: із чим пов’язане підвищення витрат

Уже в лютому частину українців отримають так звану «третю платіжку» за газ, через що за блакитне паливо доведеться заплатити більше.

Про це повідомив головний газопостачальник країни, який обслуговує 98% споживачів газу, компанія «Нафтогаз».

Раніше ми розповідали, що показання лічильників перестануть приймати.

Це рахунок за технічне обслуговування будинкових газових мереж. Його виписують раз на кілька років, згідно з наказом Міністерства енергетики України №292 від 29 вересня 2023 року.

Згідно з ним, комунальники повинні у встановлені терміни здійснювати перевірки мережі на щільність та герметичність, щоб запобігти витоку газу. А платити за це мають споживачі.

Такі платіжки розсилатимуть:

  • раз на три роки, якщо будинку понад 25 років;
  • раз на п’ять років, якщо будинку менше 25 років.

Сума у ​​платіжках також відрізнятиметься для різних споживачів, адже вони залежать від різних факторів – довжини газових мереж у будинку, кількості муфтових з’єднань та кранів.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Новини

Погода на вихідні 6-7 вересня

Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.

05/09/2025 23:33
  • Новини

Магнітні бурі в суботу, 6 вересня

Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.

05/09/2025 23:02
  • Дача

Навесні, влітку чи під зиму: коли правильно сіяти насіння багаторічників

Експерти радять сіяти насіння одразу після збору, поки оболонка ще м’яка, та підтримувати постійну вологість…

05/09/2025 22:32
  • Новини

Торт «Лінивий»:готуємо без випікання за 15 хвилин

Хочете порадувати близьких смачним тортом, але немає часу стояти в духовці? Скористайтеся цим простим рецептом.

05/09/2025 21:57
  • Новини

Внутрішнім переселенцям скасують виплати: кого це стосується

Частина внутрішнього переміщених осіб втратить державну допомогу на проживання. У Мінсоцполітики назвали причини.

05/09/2025 21:03
  • Новини

Частині споживачів дозволили не платити за газ: хто у списках

Деяким споживачам газу більше не нараховуватимуть платежі за його доставку. Кого це стосується та з…

05/09/2025 19:56