Раніше ми писали, що українців по-новому каратимуть за комунальні борги.
З 1 лютого в Україні набули чинності зміни в тарифах на електроенергію для частини побутових споживачів. Співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук розповів, кого саме торкнуться ці нововведення.
На сьогодні для населення встановлено тариф 4,32 грн за кВт-год, який діятиме до червня. Водночас для споживачів, які використовують електроенергію для опалення, передбачені зміни. Ті, хто споживає понад 2000 кВт-год, платитимуть за перші 2000 кВт-год за зниженою ставкою – 2,64 грн/кВт-год, а за весь обсяг, що перевищує цей ліміт, – повну вартість.
Юрій Корольчук зауважив, що встановлений поріг у 2000 кВт-год є відносно низьким, оскільки домогосподарства, які використовують електроенергію для опалення, зазвичай споживають значно більше.
Експерт також звернув увагу на недоліки функціонування ринку електроенергії. Зокрема, він наголосив, що необхідно враховувати інтереси великих споживачів, таких як власники електроплит, які залишилися поза увагою при формуванні тарифної політики.
“Ці споживачі не були враховані при минулорічному підвищенні тарифів. Вони можуть споживати до 1000 кВт-год лише на приготування їжі, адже не мають доступу до газу. Це вказує на недосконалість роботи Міністерства енергетики та регулятора НКРЕКП, які повинні брати до уваги соціальні аспекти”, – зазначив Корольчук.
Як повідомляло Міністерство енергетики, питання можливого підвищення тарифів на електроенергію буде розглянуто у квітні. За словами міністра Германа Галущенка, наразі немає затверджених проєктів чи розрахунків щодо змін тарифів.
Вас також можуть зацікавити новини:
Чи буде магнітна буря 20 липня, які прогнози дають вчені та як зберегти здоров'я при…
В Україні змінено порядок нарахування однієї з пенсійних надбавок – тепер її виплата залежатиме не…
Пророк Ілля був не просто вісником істини – він жив у боротьбі, у вогні, на…
Частина пенсіонерів мають право отримати спеціальні надбавки до пенсії. Про які доплати йдеться і хто…
Сьогодні цю рибу можна зустріти лише подекуди — і то у мізерній кількості. У чому…
Більшість городників викидають рослину після першого збору врожаю, навіть не підозрюючи, що салат може знову…