Раніше ми писали, скільки насправді доплачують пенсіонерам і чому не усім.
Як повідомили в Пенсійному фонді України (ПФУ), 5 лютого 2025 року було ухвалено рішення, яке стосується запровадження коефіцієнтів до пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн). Це стосується пенсій, які перевищують суму в 23 610 грн.
Такі коефіцієнти застосовуватимуться до пенсій, призначених відповідно до ряду законів і нормативних актів України, зокрема:
Це рішення є частиною бюджету на 2025 рік, який передбачає оптимізацію пенсійної системи в країні, зокрема, шляхом запровадження обмежень на величину пенсій, що значно перевищують середній рівень доходів.
Коефіцієнти — це коригувальні фактори, які будуть застосовуватися до пенсій, що перевищують певний розмір. У цьому випадку, якщо пенсія перевищує 23 610 грн (це 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність), то на таку пенсію буде накладений обмежувальний коефіцієнт.
Це означає, що для тих пенсій, які значно більші за середній рівень, буде застосовуватись певне зменшення виплат. Коефіцієнт діє як множник, за допомогою якого розраховуватиметься кінцева сума пенсії.
Простими словами, це механізм для того, щоб обмежити розмір пенсій для певних категорій пенсіонерів, які отримують більше, ніж 23 610 грн на місяць. Ці обмеження стосуються пенсій, призначених за спеціальними законами (наприклад, для народних депутатів, суддів, дипломатів, осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи тощо).
Вас також можуть зацікавити новини:
Тестостерон є ключовим для зростання м’язової маси, сили та витривалості, тому багато спортсменів використовують добавки…
Ванна кімната вирізняється високою вологістю. Після кожного прийняття ванни або душу рівень вологості повітря підвищується.…
Бувають випадки, коли овочівники обрали продуктивний сорт, правильно здійснили посадку, але огірки замість зеленців дають…
Погоду на 17 квітня в Україні визначатиме антициклон - усюди буде сухо та переважно сонячно.…
Які несподіванки чекають на метеозалежних людей цього дня?
Традиція фарбувати яйця на Великдень має глибоке, дохристиянське коріння.