Новини

Тяжкий удар по здоров’ю: дослідники назвали 10 найнебезпечніших продуктів

Мікропластик при потраплянні в організм може викликати рак. Науковці склали список із 10 продуктів, які через це можуть нести потенційну шкоду. Ви будете здивовані, адже у переліку є дитяче харчування, морепродукти і навіть сіль. Що треба про це знати і як уникати загроз шкідливого впливу?

Пластик значно полегшує життя уже понад 150 років. Він зручний, легкий, дешевий і користується не аби-якою популярність. Проте цей матеріал також став серйозною проблемою. Мікроскопічні частинки пластику тепер є практично скрізь. Із води, повітря  продуктів харчування вони потрапляють і в людський організм, пише Daily Mail.

Наукові дослідження свідчать, що мікропластик здатен пошкоджувати ДНК, клітини та викликати чимало проблем зі здоров’ям, зокрема, рак. Список продуктів зі значним вмістом мікропластику склала експертка, що вивчає його вплив на людину, «антипластикова леді» Беатріс.

Морепродукти

Кількість мікропластику у Світовому океані кожні шість років подвоюється. Ці крихітні частинки із води потрапляють в живі організми. Вважається, що найбільше мікропластику можуть містити молюски, краби, мідії та майже всі види риб.

Зважаючи на те, що морепродукти важко замінити, експерти рекомендують обмежити їх вживання, а також не вживати високооброблену рибу.

Сіль

За інформацією «антипластикової леді», необроблена сіль у США містить багато мікропластику. Тому слід обирати оброблену. Адже при очищенні із солі, що видобувається з океану, видаляють значну частину мікропластику.

Популярна сьогодні рожева гімалайська морська сіль особливо багата на мікропластик.

Оброблені молочні продукти

Дієтологи пояснюють, чим далі їжа від свого первісного вигляду, тим більше вона набуває шкідливих рис, у тому числі і через часті контакти з пластиком. Тому в оброблених молочних продуктах значно більше мікропластику, ніж у мінімально оброблених альтернативах.

Дитяче пюре

Пакетоване дитяче пюре дуже зручне. Воно подобається і дітям, і мамам у всьому світі. Однак таке пакування виділяє мікропластик. Тому вчені рекомендують обирати продукти у скляній тарі. А фахівці з дитячого харчування радять давати дітям більше свіжих та необроблених фруктів та овочів.

Їжа в реторт-пакетах

Консерви в таких пакетах мають нижчу ціну. Але споживати з них їжу варто тільки в особливих обставинах. Мікропластик здатен із реторт-пакетів потрапляти в продукт. Найкращий варіант самостійно готувати їжу або принаймні використовувати заготовки у скляній тарі.

Чай у нейлонових пакетиках

Нейлонові чайні пакетики виглядають дуже гарно, добре пропускають воду, тому у них часто фасують чай. Проте дослідження виявило, що заварювання одного нейлонового чайного пакетика у воді температурою 93,3 градуса призводить до виділення 11,6 мільярда часточок мікропластиків і 3,1 мільярда нанопластиків. Тому переходьте з пакетованого чаю на чайне листя та заварюйте його через багаторазове ситечко з нержавіючої сталі.

Оброблене м’ясо

Чим вище рівень обробки м’яса, тим більше мікропластика містить кінцевий продукт. Висновок – готуйте для своєї родини зі свіжого м’яса.

Морські водорості

Через великий вміст мікропластику у водах морів та океанів його частинки закріплюються на поверхні водоростей. Звичайне миття не допомагає його позбутися. Китайці, які споживають більше водоростей, одержують також найбільші дози мікропластику з них.

Мед

Як не дивно, але пластик знайшли у меді з різних куточків світу. Ймовірно, бджоли разом із пилком збирають також невидимі частинки мікропластику. Так він потрапляє до меду. Тому безпечнішим буде продукт із сільської місцевості.

Пиво

У виробництві, транспортуванні та зберіганні пива використовується чимало пластикової тари та матеріалів. Також вміст мікропластику в пиві безпосередньо залежить від його вмісту у воді, що використовується. Тому пиво у скляних пляшках є найкращим варіантом, але воно не рятує ситуацію.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Статті

Товщина тротуарної плитки: що потрібно знати перед покупкою

При виборі тротуарної плитки більшість покупців насамперед звертають увагу на зовнішній вигляд: форму, колір, фактуру.…

18/04/2025 23:57
  • Новини

Погода в Україні на суботу, 19 квітня

Тепла погода чи знову заморозки і сніг? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний…

18/04/2025 23:32
  • Новини

Магнітні бурі в суботу, 19 квітня

Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.

18/04/2025 23:02
  • Новини

Ніжна, соковита, просто тане у роті: найсмачніший і найпростіший рецепт домашньої ковбаси

Домашня ковбаса готується дуже просто і швидко! Не вірите? Переконайтеся в цьому самі!

18/04/2025 21:41
  • Новини

Полуниця буде солодшою, ніж цукор: як забрати з ягід кислоту

Полуниця може бути красивою, стиглою, але на смак – як лимон? Розповідаємо, як цього уникнути.

18/04/2025 21:32
  • Новини

Тарифи на прибирання прибудинкової території виросли: чи обов’язково платити за цю комунальну послугу

Комунальні тарифи в Україні продовжують зростати. Зокрема, виріс тариф на прибирання прибудинкової території. Та чи…

18/04/2025 20:46