Ці нововведення покликані підвищити захист водіїв та спростити процес отримання страхових виплат.
Усі поліси автострахування, оформлені після 1 січня 2025 року, регулюватимуться новими нормами закону щодо обов’язкового страхування автотранспорту. Принцип “купівлі страховки для поліції” піде в минуле, оскільки нові правила значно покращать захист водіїв.
Раніше автовласники, які стали учасниками дорожньо-транспортних пригод, часто стикалися із затримками в отриманні відшкодування та складними юридичними процедурами. Це відбувалося через те, що за компенсацію відповідала страхова компанія винуватця аварії. Тепер буде запроваджено принцип прямого врегулювання, що спростить процес отримання виплат.
Для власників полісів ОСЦВ нічого не змінюється. Тобто оформлена до 1 січня 2025 року страховка діє на колишніх умовах у межах свого терміну.
Згідно з новими правилами автострахування, суми виплат у разі страхових випадків значно зростуть. Наразі автовласники зможуть розраховувати на компенсацію до 500 тисяч гривень за здоров’я потерпілого та до 250 тисяч гривень за шкоду майну. Ці цифри не є кінцевими і в майбутньому планується їхнє підвищення до рівня європейських стандартів.
Однією з найпомітніших змін стане скасування правила коефіцієнта зносу. З 1 січня 2025 року всі водії повинні знати, що у разі аварії страхові компанії зобов’язані відновити транспортний засіб до стану, в якому він перебував на момент ДТП, без застосування коефіцієнта зношування. Для автомобілів віком до 5 років будуть використовуватися тільки нові запчастини, схвалені виробником. Для автомобілів старших 5 років допускається використання аналогів оригінальних запасних частин.
Усі ремонти будуть проводитись виключно на сертифікованих станціях технічного обслуговування. Якщо автовласник вирішить відмовитись від ремонту на трьох запропонованих сервісах, він отримає право на виплату на свій рахунок. Надалі він зможе самостійно займатися усуненням поломок.
Підвищення буде точно, але поки невідомо, на яку суму зросте автострахування. Кожна компанія має свій підхід до формування вартості.
Наприклад, на сервісі hotline.finance наводиться тарифна сітка компанії ВУСО для Києва. Так, у 2024 році поліс для легкового авто з двигуном внутрішнього згоряння обсягом до 1600 см3 коштував 3200 гривень, то у 2025 році – подорожчає до 6400 гривень, пише РБК-Україна.
Ще один приклад: страховка для мотоцикла чи моторолера з двигуном внутрішнього згоряння обсягом до 300 см3 минулого року коштувала 1088 гривень, а тепер – 2176 гривень. Нові тарифи страхові компанії оновлять найближчим часом.
Читайте також:
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…