Раніше ми розповідали, що українцям виплачуватимуть «другу» пенсію: що заявили в уряді.
Українська пенсійна система базується на двох ключових аспектах: страховому стажі та розмірі внесків, що сплачувалися за час роботи. Якщо людина не набрала необхідний страховий стаж, то претендувати на пенсію за віком вона не зможе. У таких випадках передбачена соціальна допомога.
Українці, які не мають достатньої кількості страхового стажу або взагалі не працювали, можуть отримати соціальну допомогу. Така підтримка надається у вигляді соціальної пенсії, але лише за умови досягнення встановленого віку та виконання певних вимог.
Пенсії за віком залежно від стажу призначаються так:
Для тих, хто не має необхідного стажу, соціальна пенсія доступна лише після 65 років. Її розмір дорівнює прожитковому мінімуму, який у 2024 році складає 2361 гривню.
Щоб отримати соціальну допомогу, необхідно звернутися до органів соціального захисту за місцем проживання. Для оформлення знадобляться такі документи:
Соціальну пенсію можуть не надати через:
Соціальна пенсія — це механізм підтримки для людей, які залишилися без страхового стажу, але потребують фінансової допомоги. Уважно перевіряйте вимоги та готуйте необхідні документи, щоб отримати підтримку від держави.
Вас також можуть зацікавити новини:
Позбавити водійських прав можуть навіть тих, хто не порушує правила дорожнього руху. Банальна перевірка документів…
7 квітня в Україні відзначають Всесвітній день здоров'я. Християни вшановують пам'ять святого преподобного Юрія Мелітійського.…
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…