Метелик-п’ядун – небезпечний шкідник на ділянці, який ушкоджує насамперед плодові дерева. Уражені ним рослини погано переносять зиму, тому потрібно вчасно розпочати боротьбу за врожай.
Раніше ми розповідали, яке насіння потрібно покласти на зиму в холодильник, інакше проросте погано.
Самець зимового п’ядуна – це метелик сірого кольору, переважно з темними поперечними хвилястими смугами на передніх крилах та світлими задніми крилами. Самка має буро-сірий колір і короткі недорозвинені крила. Самець добре літає, а самка малорухлива, не літає і заповзає на дерева лише стовбуром. Гусениця п’ядуна має жовтувато-зелений колір та поздовжні смуги.
Зимують гусениці на стадії яйця на пагонах біля бруньок. Навесні при розпусканні бруньок гусениці виходять і починають харчуватися бруньками, листям і бутонами, стягуючи їх павутиною, під якою ховаються.
На початку літа п’ядуни спускаються на павутинках з дерев і заповзають у ґрунт, де заглиблюються у ґрунт на 5-10 см.
Пізньої осені після опадання листя з ґрунту виходять метелики. Самки заповзають на дерево по стовбуру та відкладають яйця – одна самка може відкласти 200–350 яєць.
Щоб п’ядун не нашкодив деревам, їх потрібно регулярно оглядати. До початку стійких морозів потрібно регулярно розпушувати ґрунт у приствольних колах з метою знищення лялечок комахи.
Восени обов’язково потрібно прибрати і знищити опале листя і перекопати на зиму землю. Видаліть відмерлу кору і мох на стовбурах, після чого побіліть вапняним розчином. Павутинні гнізда зберіть та знищіть.
Ефективним методом боротьби проти п’ядуна є обрізання крони та зниження загущеності молодих гілок. Також восени потрібно накласти клейові пояси, які перешкоджають самкам зимової п’яниці вилазити на дерево.
Гусениць потрібно зібрати вручну або струсити на підстилку з подальшим знищенням. Після цього потрібно обробити крони дерев сильним струменем води. Навесні на початок цвітіння потрібно внести інсектицидні препарати.
Вас також можуть зацікавити новини:
Хочете отримати хороший урожай томатів і перцю? Варто підживити рослини простим розчином, який прискорить їх…
Це печиво в дитинстві любили абсолютно всі. Згадайте цей смак, приготувавши «Каштани» за простим рецептом.
Деякі українці мають право на додаткові доплати до пенсії за понаднормовий стаж. Хто та на…
Частина українців можуть зареєструватися на отримання нової грошової допомоги від благодійної організації. Потрібно заповнити онлайн-анкету.
Частину паперових пенсійних посвідчень можуть визнати недійсними. Хто не зможе скористатися пенсійним та з чим…
Частина українців можуть отримати безкоштовні продуктові набори від міжнародної організації. Як це зробити.