Брудні рукави, кишені і комір у куртках і пуховиках взимку можуть зіпсувати загальний образ. Адже людина в неохайному одязі відштовхує. Та й самим неприємно одягати брудну річ. Але прання верхнього зимового одягу справа тривала і складна. Чимало тканин не пристосовані до побутової машини-автомат, а потребують лише професійної чистки. Наповнювач пуховиків погано переносить прання в барабані, а потім надто довго сохне. Але вихід є. Потрібно скористатися одним зі способів прибрати забруднення швидко і точково, так, аби не замочувати цілий виріб.
Який би засіб ви не обрали, потрібно пам’ятати головні правила.
Перше правило. Проведіть тест на непомітній ділянці. Адже завжди є вірогідність, що тканина, з якої виготовлений пуховик або куртка, може специфічно відреагувати.
Друге правило. Не використовуйте жорстку щітку, щоб не деформувати тканину. Діяти варто відразу. Що раніше ви розпочнете очищення, то більше шансів, що плями змиються повністю.
Третє правило. Якщо поставили пляму на зимовій куртці, не відкладайте її виведення. У якості «першої допомоги» витріть бруд вологою серветкою. Якщо є можливість, нанесіть на забруднену ділянку кілька крапель будь-якого рідкого мийного засобу.
У 100 мл води розмішайте по одній чайній ложці нашатирного спирту та миючого засобу. Нанесіть засіб поролоновою губкою на пляму, залиште на 30 хвилин. Потім ретельно змийте водою.
Змочіть шматок господарського мила у воді і добре натріть їм брудну ділянку. Залишіть на 30 хвилин і змийте.
До склянки води додайте 3 чайні ложки аптечного перекису водню. Змочіть ватяний диск або невеликий шматок бавовняної тканини і покладіть на забруднені ділянки. Через 20 хвилин змийте водою.
Вас також можуть зацікавити новини:
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?
9 квітня подекуди у центральних, західних та північних областях України очікується сніг.
Якою буде космічна погода? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Здоровий сон – це основа гарного самопочуття.
Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…
Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії.