Виноград – теплолюбна рослина, яка складно переносить зиму. Щоб не залишитися без винограду через морози, подбайте заздалегідь про правильне укриття коріння рослини. Розповідаємо, що треба зробити.
Раніше ми розповідали, як підготувати правильне укриття для дерев перед зимою.
“Утеплення” винограду потрібно проводити, коли температура повітря триматиметься на рівні 5-8 градусів нижче нуля. Після цього дайте винограду постояти три-п’ять днів і приступайте до укриття.
Земля. Після перших заморозків прикрийте виноградну лозу земляним шаром, висотою не менше десяти сантиметрів. Після цього зачекайте три-чотири тижні і додайте ще шар землі. Пам’ятайте, що грунт повинен бути добре просушений.
Солома. З першими морозами укладіть пагони лози на дощечки і покрийте шаром соломи завтовшки 20 см. Через два-три тижні зробіть такий самий шар, а поверх закріпіть снігом, дугою або агроволокном, щоб солому не здуло вітром. Поруч потрібно встановити приманки для гризунів, які часто заводяться у соломі.
Ялинові гілки. Покладіть шар 30-40 см ялинових або соснових гілок на виноград – і до весни можете нічого не робити. Ялинові гілки можна використовувати разом із агроволокном для посилення ізоляції холодного повітря. Серед плюсів ялинових гілок – вони не уражаються грибковими інфекціями і не привабливі для гризунів.
Вас також можуть зацікавити новини:
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…