В Україні щороку другої неділі жовтня відзначають День художника, присвячений людям, які своїм мистецтвом збагачують культуру України. Сьогоднішній день є символом визнання ролі художників у розвитку українського суспільства та культури, їхнього внеску у збереження та популяризацію національної спадщини. Це професійне свято було затверджено Указом Президента України у 1998 році. Ініціаторами цього свята є діячі Спілки художників України. Національна спілка художників України є всеукраїнською творчою організацією, яка об’єднує професійних художників та мистецтвознавців України, а також відомі центри мистецьких промислів країни. Свій день народження організація відзначає 25 жовтня. Вона була створена цього дня в далекому 1938 році.
13 жовтня – Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих. Цей день був заснований Генеральною Асамблеєю ООН 22 грудня 1989 р. Його мета – показати суспільству, що робити, щоб знизити небезпеку від стихійного лиха. Стихійне лихо – небезпечне явище природного характеру, що шкодить людям. Особливість стихійного лиха – в його непередбачуваності, тобто неможливо своєчасно попередити суспільство щодо його появи.
13 жовтня чоловіки та жінки усього світу мають носити костюми – Міжнародний день костюма (International Suit Up Day). Звісно, якщо вони є прихильниками свята костюма, який відзначається в цей день. Водночас, гарно випрасувані штани, білу сорочку, краватку та піджак треба носити незалежно від того, чим ви зараз займаєтеся: працюєте в офісі, знаходитеся дома чи займаєтеся спортом. Це свято для людей з гарним почуттям гумору, а також для тих, хто полюбляє завжди бути вдягненим «ніби щойно від кравця».
Святі мученики Карп, єпископ Фіатирський, диякон Папила, Агатодор і Агатоніка, сестра Папили, постраждали за часів гонінь на християн імператора Декія в III столітті.
Правителю області, де жили святі, стало відомо, що Карп і Папила не беруть участі в язичницьких святах. Він наказав привести порушників закону і спочатку спробував переконати їх в істині римської релігії. Святі ж відповідали, що непристойно вшановувати несправжніх богів. Тоді суддя наказав оголити мучеників і в залізних ланцюгах водити їх містом, а потім прив’язати до коней і тягти з Фіатири до сусіднього міста Сарди. За Карпом і Папилою добровільно пішли Агатодор і Агатоніка. У Сардах Агатодора забили до смерті воловими жилами, а Карпу, Папилі й Агатоніці відрубали голови. Святий Папила за життя був відомий даром лікування хвороб; він і після своєї мученицької кончини невпинно подає зцілення усім, хто приходить до нього з вірою.
У народному календарі 13 жовтня – свято Іверська, Агафонів день, Карпов день, названий так на честь великомучеників Карпа, диякона Папіла, його сестру Агафоніку і Агафодора, пам’ять яких також звершується 13 жовтня.
Сьогодні, як і в будь-який інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів’я, пліток, наклепів і осуду, а також заздрості, жадібності, помсти і відчаю. Не слід відмовляти в допомозі тим, хто просить.
Народні прикмети дня не радять сьогодні займатися важкою роботою по дому.
У молитвах до Богоматері перед чудотворною Іверсько-Мирненською іконою просять зцілення, захисту від лиха, розради в бідах, моляться за різних важких життєвих обставин.
За народною традицією сьогодні потрібно добре викупатися – вважається, що так можна прогнати всі недуги.
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Трохим, Микола, Карп, Веніамін, Микита.
Вас також можуть зацікавити новини:
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…