Є одне правило – обрізку бузку потрібно проводити відразу після цвітіння. А от якщо обрізкою бузку зайнятися восени, то можна обрізати майбутнє цвітіння.
Читайте також: Не потрібно витрачатися на саджанці, щоб розвести бузок – як розмножити кущ живцями
Звичайно, є виняток, коли кущ старий і потребує омолоджувальної обрізки.
Врятувати такий бузок можна лише за допомогою кардинальної обрізки, яка завдає рослині шкоди, саме тому її рекомендують проводити восени чи взимку – у грудні – на початку березня, коли чагарник готується до зимового сну.
Кущі бузку, які сильно розрослися, можна обрізати двома способами: протягом трьох років щорічно обрізати третину або провести обрізку одноразово з наступним лікувальним доглядом у період вегетаційного сезону.
У першому випадку видаляють цілі старі стебла або пагони діаметром 5 см або тонше, щоб стимулювати омолодження куща. Важливо застосовувати правило третини, виконуючи цей тип обрізки. А це означає, що потрібно видаляти третину старих пагонів та стебел і робити це потрібно щорічно протягом трьох років.
Після такої обрізки бузок почне формувати гілки знизу куща, і цвітіння тільки по верхівках, яке характерне для старих кущів, перейде на весь кущ.
Якщо ж ви вирішили обрізати кущ відразу, то наступного сезону потрібно забезпечити бузку додатковий догляд з підживленнями та добривами для стимулювання нового зростання.
Але при проведенні обрізки, що омолоджує, в новому сезоні вам доведеться залишитися без цвітіння, так як бузок формує суцвіття на однорічній деревині, а не на нових пагонах.
Читайте також: Від чого допомагає бузок?
Якщо ви хочете, щоб ваш бузок завжди радував око яскравим і багатим цвітінням, намагайтеся залишати на кущ 12 пагонів віком від 6 до 8 років. Інші відростки потрібно прибирати, тому що рослина слабшає, через що цвітіння сильно погіршиться.
На найближчому пленарному тижні Верховна Рада України розгляне питання про продовження воєнного стану та загальну…
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…