Новини

Готуємо граблі та лопати: що необхідно зробити в саду у жовтні

Раніше ми писали про те, чому не можна спалювати опале листя.

Садові роботи у жовтні

  1. Очищення дерев. Насамперед, звільніть дерева та плодові кущі від плодів. Хороші зберіть і відправте на зберігання, а гнилі та пошкоджені плоди видаліть. Не всі знають, що залишені зіпсовані плоди можуть стати джерелом хвороб для рослин, тому їх потрібно забирати.
  2. Вологозарядний полив. Наприкінці місяця потрібно провести повноцінний передзимовий полив, особливо якщо вересень був спекотним. Оптимально використовувати поливальний шланг, розділивши полив на кілька етапів. Кожне дерево та кущ потребує свого об’єму води, який потрібно влити у ствол. Полив потрібно проводити незалежно від опадів, тому що його мета – наситити коріння вологою та промочити землю на глибину до двох метрів.
  3. Скорочення рутинного поливу. Якщо у жовтні деякі рослини потребують регулярного поливу, зменшіть кількість води. У цей період рослини менше випаровують вологу, тому важливо не допустити загнивання коріння.
  4. Мульчування ствольних кіл. Мульчувати можна компостом, торфом, соломою чи хвоєю. Шар мульчі повинен бути не менше 5 см, щоб зберегти вологу після поливу та захистити кореневу систему від морозів.
  5. Укриття декоративних чагарників. Підготуйте каркас із підручних матеріалів, який пізніше можна буде накрити агроволокном або іншим матеріалом, що утеплює.
    Захист стволів дерев від гризунів. Для цього використовуйте будь-який ізолюючий матеріал.
  6. Санітарне обрізання саду. Повне обрізання рослин восени не рекомендують, оскільки невідомо, якою буде зима. Однак у жовтні можна провести санітарну обрізку — видалити зламані та пошкоджені гілки, особливо у плодових чагарників, таких як малина, смородина та аґрус.
  7. Пересадка дерев та посадка саджанців. Якщо потрібно пересадити дерева, краще зробити це в жовтні, коли листя вже опало. Те саме стосується посадки саджанців із відкритою кореневою системою.
  8. Збір насіння. Жовтень – ідеальний час для збору насіння рослин у саду та городі. Деякі насіння можна відразу посадити в ґрунт, наприклад, насіння однорічних квітучих рослин, таких як календула.
  9. Догляд за квітами. Обріжте у троянд відцвілі суцвіття, підв’яжіть довгі пагони троянд плетистих, щоб вони не зламалися взимку під снігом. У багаторічних рослин видаліть відцвілі суцвіття та сухі частини, щоб продовжити їхнє цвітіння. Цибулини можна викопувати не раніше ніж за місяць після закінчення цвітіння.
  10. Підготовка нового місця для компосту. Після обрізки саду та догляду за квітами вам знадобиться нове місце для компосту, особливо якщо у вас великий сад із багаторічниками.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Новини

Вирощування батату: інструкція для початківців та досвідчених городників

Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…

05/04/2025 12:48
  • Новини

Нові види фінансового шахрайства: як пенсіонеру не втратити гроші через банкомат

Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…

05/04/2025 11:38
  • Новини

Пенсія за формулою: що потрібно знати про нарахування та виплати

У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…

05/04/2025 10:55
  • Новини

Стартує реєстрація на грошову допомогу для українців: як можна отримати до 50 000 гривень

Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…

05/04/2025 09:33
  • Новини

У Кривому Розі ракетний удар забрав життя цілих родин – воєнне зведення 5 квітня

Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…

05/04/2025 08:31
  • Новини

Відчутна надбавка: окремій категорії пенсіонерів підвищили виплати на 3000 гривень

Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…

05/04/2025 07:47