Хвороба названа на честь доктора Алоїса Альцгеймера. Саме він у 1906 році зауважив зміни в мозковій тканині жінки, яка померла від незвичного для того часу психічного захворювання. У неї діагностували втрату пам’яті, проблеми з мовою, а також непередбачувану поведінку. Після смерті жінки лікар виявив ряд аномалій у її мозку: згустки і клубки переплутаних волокон. Досі саме ці ознаки є головними у постановці діагнозу хвороби Альцгеймера. А ще — втрата зв’язків між нейронами в мозку.
Захворювання найчастіше вражає людей після 65 років. Хоча за останнє десятиліття лікарі фіксують випадки захворювань до 60 років. У людей із синдромом Дауна перші ознаки можуть з’явитися до 30 років. Жінки хворіють на Альцгеймер в 2-3 рази частіше, ніж чоловіки.
Одна з перших ознак – проблеми з пам’яттю.
Профілактика хвороби Альцгеймера проста і водночас дуже складна. Вона ґрунтується на активному способі життя. Постійне спілкування, отримання нової інформації та нових навичок, навчання та удосконалення, фізичні навантаження відповідно до віку – запорука постійної роботи мозку. Так у ньому формуються нові зв’язки між нейронами.
Вам буде цікаво: Дієта для мозку: які продукти зменшать ризик хвороби Альцгеймера?
У той самий час слід зазначити, що причина формування згустків і клубків у тканинах мозку досі досконало не вивчена.
Тренування пам’яті
Складайте і запам’ятовуйте список продуктів перед походом у магазин. Плануйте «у голові» справи на тиждень, кожного дня подумки відмічайте виконані. Запам’ятовуйте номери телефонів рідних. Вчіть вірші і пісні, які подобаються.
Мнемонічні техніки
Суть полягає в тому, щоб у знайомій кімнаті (або іншій локації) подумки розмістити речі, предмети, цифри, слова тощо, які слід запам’ятати.
Рутинні справи незвичним способом
Мінімальний вихід із зони комфорту під час виконання щоденних справ примушує мозок напружуватися і працювати. Спробуйте чистити зуби лівою рукою, якщо звикли це робити правою. Приймайте душ заплющеними очима. Ходіть у інших магазин за продуктами, а не той, де все звично розташовано.
Читання вголос
Виявляється, що читання вголос залучає інші нейронні ланцюги в мозку, ніж читання «про себе». Ця вправа корисна навіть людям, що вже мають ознаки хвороби Альцгеймера.
Розмірковуйте
Ребуси, головоломки, настільні ігри – чудове тренування мозку. Важливо робити це регулярно.
Читайте також:
Хочете уникнути хвороби Альцгеймера – харчуйтеся правильно і стежте за порожниною рота
Збільшення податків – скільки потрібно буде платити вже від 1 жовтня (відео)
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?