Психологи радять назавжди забути про шість прийомів виховання, які можуть значно знизити якість життя людини у майбутньому.
Раніше ми розповідали, що в українських школах запровадять новий предмет.
Немає людей, які не помиляються. Ваша дитина – не виняток. Дозвольте їй не боятися своїх помилок, не засуджуйте її за них. Часта критика і занадто висока вимогливість формують відчуття, що дитина ні на що не здатна.
Кожна людина – унікальна. Вона не має потреби бути на когось схожою чи перевершувати когось. Порівняння дитини з іншими, змушує її думати про свою недосконалість і неповноцінність. Особливо, якщо за приклад ставлять однолітків, братів або сестер. Психологи радять, навпаки, підкреслювати особливості своєї дитини, акцентувати увагу на її талантах, якостях і вміннях.
Питання безпеки в усі часи були найголовніші для батьків. Це стосується не тільки фізичних, а й моральних і навіть економічних моментів. Нескінченна опіка є головною перешкодою для дорослішання та самостійності дітей. Відтак їхня самооцінка ніколи не буде здоровою. Така людина навіть у дорослому віці не відчуватиме своїх сил боротися з перешкодами, відстоювати свою думку, захищатися. Батьки мають навчити дитину позитивному мисленню і віри в себе. Така особистість буде впевненою, що зможе подолати будь-які виклики.
Дитині важливо почути схвалення та слова похвали від батьків. Адже ці люди – дуже авторитетні для неї, вони мають більший життєвий досвід. Відтак, коли хвалять дитину, то передають їй впевненість, що вона рухається у правильному напрямі. Наступні її кроки будуть більш упевнені, а самооцінка не падатиме.
Попри юний вік дитина може мати і висловлювати думки щодо своїх потреб, переживань, вражень тощо. Батькам варто дослухатися до них. Таким чином людина відчуває свою важливість і те, що її голос буде почутий. Якщо ж батьки ігнорують думку дитини, то в дорослому віці вона вважатиме, що її позиція не заслуговує уваги. Вона дозволятиме приймати рішення не на свою користь іншими людьми, адже звикне, що її думка не важлива.
Наклеювання ярликів на свою дитину може стати гірким досвідом батьківства. «Ти ні на що не здатен», «ти – лінива», «ти нічого не розумієш» – ці фрази, особливо вимовлені кілька разів «приростуть» до дитини у її свідомості. Це понизить самооцінку і назавжди відіб’є бажання у дитини розвиватися.
Те саме стосується стереотипів. «Яйця курку не навчають» – яскравий приклад такого. Дитина може внести слушну пропозицію або вигадати корисний лайфхак. Чому б дорослим не дослухатися і не повчитися у неї? Це дуже підвищить самооцінку дитини і мотивуватиме на нові здобутки.
Комунальники зробили важливу заяву, що торкнеться частини українців. Плату за газ у травні можуть не…
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…