Верховна Рада заборонила діяльність релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою. Відповідний законопроєкт №8371 20 серпня підтримали 265 народних депутатів.
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко в Telegram.
Раніше ми розповідали, що Верховна Рада скасувала переведення годинників.
Згідно з ухваленим рішенням, діяльність Української православної церкви (Московського патріархату) в Україні буде заборонена.
Однак “українські релігійні організації, які підозрюються у співпраці з РПЦ, мають 9 місяців, щоб розірвати зв’язки з Москвою”. Тому протягом цього часу фактично нічого не зміниться.
Щоб закон набув чинності, його має також підписати президент України Володимир Зеленський.
Додамо, що згідно з даними Служби безпеки України, з початку повномасштабного вторгнення Росії було відкрито кримінальні провадження на більш ніж 100 священнослужителів УПЦ (МП), майже 50 з них уже повідомлено про підозру, а 26 отримали судові вироки.
Ухвалення закону прокоментували в УПЦ. Як повідомив голова інформаційно-просвітницького відділу Української православної церкви митрополит Климент ТСН, вони не мають зв’язків з Російською православною церквою. Він наголосив, що УПЦ є самостійною та незалежною “на відміну від інших релігійних організацій, що діють в Україні”, тому пов’язувати ухвалення закону із забороною УПЦ — це “маніпуляція”.
Вас також можуть зацікавити новини:
Уряд скасує прожитковий мінімум: що буде з пенсіями та соцдопомогою (відео)
Українцям офіційно дозволили красти: ідеальна схема для наповнення бюджету (відео)
У понеділок, 18 серпня, на Прикарпатті, Буковині, Вінницькій області, а також у північно-східній частині України…
Як поведеться світило, чи варто готувати пігулки?
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень з 18 по 24 серпня – це не просто календарний перехід від літа до…
Спека прискорила збирання кавунів в Україні, але разом із достатком прийшло падіння цін. Фермери скаржаться…
Чудеса трапляються – але не на замовлення. Ікона «Всецариця» вважається заступницею хворих, але Церква попереджає:…