3 серпня відзначають Всесвітній день кавуна, ініційований американцями. Кавуни почали вирощувати у Стародавньому Єгипті, що підтверджується археологічними знахідками, включаючи малюнки та насіння у гробницях фараонів. Один з міфів свідчить, що кавун виріс із насіння бога Сета. Батьківщина кавуна – Південна Африка, де й досі трапляється дикий вид колоцинт. Наприкінці XVIII століття кавун був описаний Карлом Тунбергом. У Стародавньому Римі кавуни їли свіжими, засоленими та варили ласощі. Араби приписували кавунові лікувальні властивості. Кавуни багаті на корисні елементи і містять всього 40 кілокалорій на 100 грамів. За даними ФАО, найбільші виробники кавунів – Китай, Іран, Туреччина, Бразилія, Єгипет, США та інші країни. У серпні відбуваються кавунові свята та фестивалі, сповнені веселощів та доброзичливості.
Також 3 серпня Міжнародний день алопеції. Алопеція є аутоімунним захворюванням, при якому організм атакує власні волосяні фолікули, що призводить до часткової або повної втрати волосся. У разі повного випадання людина втрачає волосся на голові, а також брови і вії. Алопеція не викликає фізичного болю, але значно ускладнює психологічний стан. Люди з цим діагнозом стикаються з глузуваннями, обговореннями та нетактовними питаннями. Цей день створений для підвищення обізнаності з проблемою та надання підтримки тим, хто живе із цим захворюванням.
Сьогодні день пам’яті преподобних Ісаакія, Далмата та Фавста. Вони були ігуменами Далматської обителі. Далмат служив у війську царя Феодосія, але згодом, залишивши мирське життя заради служіння Богу, він залишив дружину та дітей, взявши з собою лише сина Фавста. Вони вирушили до преподобного Ісаакія, який жив у монастирі неподалік Константинополя. Там батько і син прийняли чернецтво і почали жити скромним і благочестивим життям. Далмат, будучи ревним захисником православ’я, заслужив на повагу духовенства.
Коли преподобний Ісаак відчув наближення своєї кончини, він зібрав чернечу братію і призначив Далмата своїм наступником. Тому обитель згодом стала називатися Далматською.
Після смерті Далмата його син Фавст став ігуменом обителі. Відомо, що преподобний Фавст, подібно до свого батька, був суворим аскетом і особливо досяг успіху в пості.
Цього дня все треба робити мовчки. Тільки в крайньому випадку можна розмовляти. Наші предки проводили в повній тиші навіть тривалі роботи, як ремонт і прибирання. Вважається, що якщо порушити заборону, то чекатимуть на неприємності та хвороби.
А ще 3 серпня не можна:
Іменини в Івана, Анни, Федора, Онисима, Георгія, Онуфрія, Євгенія, Романа, Петра та Семена.
Вас також можуть зацікавити новини:
Краще ніж депозит? Чи варто зараз звичайним українцям вкладати гроші у землю (відео)
Зміни для пенсіонерів у серпні: доплати, ідентифікація та новий закон про стаж (відео)
З початку 2025 року ПУМБ став лідером серед банків в онлайн-кредитуванні малого бізнесу. Така динаміка…
Для клієнтів одного з найпопулярніших банків країни ввели важливі зміни. До коли відтепер можна користуватися…
Пенсіонер Юрій Петренко вважає, що Пенсійний фонд незаконно перерахував його пенсію за двоскладовою формулою. Розбирається…
Відомий благодійний фонд оголосив про видачу грошової допомоги українцям. Хто її може отримати та як…
В Україні досить дивно вирахували норми прожиткового мінімуму для громадян. Так, жінці належить дві сукні…
Частина пенсіонерів можуть отримати спеціальні надбавки до пенсійних виплат від держави. Що саме передбачає пенсійне…