29 червня, в останню суботу місяця, в нашій країні відзначають День винахідника і раціоналізатора. Спочатку свято являло собою радянську подобу Нобелівської премії. Згодом воно стало просто вшануванням винахідників і раціоналізаторів, без яких важко уявити сучасний світ.
Також 29 червня в усьому світі відзначають День Нобелівської премії, створеної саме цього дня 1900 року. Підставою для отримання престижної нагороди може стати революційний винахід, видатні дослідження в галузі науки, великий внесок у розвиток суспільства. Премія стала своєрідним підтвердженням значущості особистості у світовій культурі та підкреслює її визнання на міжнародному рівні.
Також 29 червня в багатьох країнах проводять Всесвітній день склеродермії. Його мета полягає в підвищенні обізнаності та приверненні уваги світової громадськості до питань ранньої діагностики, лікування та наукових досліджень цього важкого захворювання, а також у демонстрації солідарності з хворими на склеродермію.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святих апостолів Петра і Павла, преподобного Паїсія Святогорця і Касперівської ікони Божої Матері.
Святий Петро став першим з апостолів, які визнали Ісуса Христа месією. Він очолив християнську громаду після Ісуса і залишив два послання послідовникам Христа. Пізніше Петра було розіп’ято за свої переконання.
Святий Павло спершу був гонителем християн, але потім розкаявся і став поширювати вчення Христа. Пізніше він також був страчений за свої переконання.
Паїсій Святогорець відомий як один із найбільш шанованих грецьких святих і духовних світил, старець і монах Афонської гори. Його широко шанують як старця в усьому православному світі.
Касперівська ікона Божої Матері шанується як один із чудотворних образів Богородиці. 1809 року ікону придбала поміщиця, дружина штабс-капітана, Іуліанія Іонівна Касперова. Ікона на той час уже була досить старою. Одного разу під час нічної молитви Касперова просила Богородицю допомогти їй і помітила, що ікона оновилася і лик Богородиці просвітлів. Після цього повідомлялося про багато випадків чудотворних зцілень після молитви перед іконою. До образу стали стікатися паломники з Херсона, Очакова, Одеси, Миколаєва та інших місць. У 1936 році Касперівську ікону перенесли до Успенського собору Одеси, де вона перебуває і зараз.
За народними прикметами цього дня не варто:
29 червня вважається невдалим днем для любовних справ. Вважається, що краще не призначати на цю дату весілля, не робити пропозицію одружитися і навіть не ходити на побачення.
Цього дня до святих звертаються з проханнями разом і окремо. Апостолів просять зцілити хвороби, допомогти з гарним урожаєм і посприяти фінансовому добробуту. Святий Петро традиційно вважається покровителем рибалок, а до святого Павла звертаються по допомогу учні та студенти.
Перед Касперівською іконою моляться про зцілення від недуг, про захист своєї землі та перемогу в бою. Касперівська Богородиця вважається покровителькою морського і повітряного флоту.
Цього дня заведено запрошувати гостей і накривати для них багатий стіл, де головною стравою є риба. Вважається, що чим більші та багатші страви на столі, тим щасливіший буде рік.
Українські господині на Петра і Павла готували мандрики, пісочне печиво, яке, за переказами, святі апостоли брали з собою в дорогу під час мандрів.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Григорій, Павло, Парфеній і Петро.
Вас також можуть зацікавити новини:
Кабмін змінив правила виплат сім’ям військових: хто може отримати 15 мільйонів гривень (відео)
Пенсіонер VS Пенсійний фонд: на чий бік став Верховний суд у справі про реформу 2017 року (відео)
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.