Отже, з 1 червня українцям доведеться платити за електроенергію набагато більше. Тариф буде єдиним для всіх і чинний до 30 квітня 2025 року.
Перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак розповіла виданню Espresso, що в державній скарбниці достатньо грошей на субсидії для домогосподарств, які їх потребують.
“Щодо підвищення тарифів і субсидій хочу всіх заспокоїти, тому що механізм субсидій працює так, що, якщо тариф підвищується, а ви є сім’єю, яка отримує субсидії, то субсидія вам буде перерахована автоматично”, – заявила Марчак.
За її словами, із січня 2023 року механізм виплат субсидії повністю цифралізовано, тобто нарахування здійснюється потужною ІТ-системою, яку використовує ПФУ. У разі підвищення тарифів, субсидії будуть автоматично перераховані за допомогою цієї системи.
Дарина Марчак запевнила українців, що якщо будь-яка сім’я через підвищення тарифів не зможе самостійно оплачувати житлово-комунальні послугу, вона може звернутися до Пенсійного фонду, подавши заяву на нарахування субсидії.
“Розроблено зручні інструменти – це так звана спрощена заява на субсидію”, – зазначила вона та нагадала, що подати заяву можна онлайн.
Зробити це можна в особистому кабінеті:
“Решту ми зробимо самі, як держава. І ми будемо призначати субсидії всім, хто їх потребує”, – підсумувала чиновниця.
Вас також можуть зацікавити новини:
Чи законно знижують розмір пенсії: які є хитрощі та нюанси під час нарахування (відео)
Влада хоче зібрати з українців сотні мільярдів: які податки планують підвищити (відео)
Звичайне господарське або дегтярне мило може стати ефективним і бюджетним відлякувачем для шкідників на томатній…
До 170 тисяч гривень можуть отримати деякі категорії українців у вересні. Дізнайтесь від чого залежить…
Вершкове масло та яйця додають до тіста, щоб зробити домашню випічку надзвичайно ніжною, пухкою та…
В Пенсійному фонді розповіли, чи повинні Українці, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних…
Пенсія у розмірі майже 6 197 гривень суттєво перевищує стандартний прожитковий мінімум для осіб, які…
В Україні й надалі діє воєнний стан, продовжений Верховною Радою до 31 жовтня 2026 року,…