14 травня в Україні відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Пам’ятна дата започаткована постановою Верховної Ради України.
Допомога євреям під час Другої світової війни на окупованій нацистами території Європи найчастіше каралася смертю самого рятівника та всієї його родини. На знак подяки тим людям, хто незважаючи на ризик для життя, не побоявся захистити невинних людей, єврейський народ ініціював почесне звання для них — “Праведник народів світу”. Отримати його можна лише за рекомендацією єврейської спільноти після вивчення усіх відповідних документів та свідоцтв спеціальною комісією.
Станом на 1 січня 2020 року званням “Праведника народів світу” удостоїні 2659 громадян України.
Також 14 травня відзначається день народження вазеліну. Саме цього дня 1878 року творець вазеліну британсько-американський хімік Роберт Чезбро запатентував свій виріб.
Перші партії вазеліну продавалися в аптеках під назвою “нафтове желе”, адже насамперед його використовували нафтовики для лікування опіків та ран. Але ця назва відлякувала людей. І тоді винахідник придумав нове, поєднавши німецьке слово “вода” та латинське “оливкова олія”.
14 травня вшановують пам’ять мученика Ісідора. Святий мученик Ісидор жив у III столітті на острові Хіос. Був воїном під час правління імператора Декія. Також був християнином і уникав усіх язичницьких звичаїв.
Як тільки стало відомо, що Ісидор сповідує християнство і не збирається відмовлятися від своєї віри, він був підданий мукам. Мученик продовжував хвалити Христа навіть після того, як йому відрізали язик. Помер через відсікання голови. Після страти його тіло було кинуто без поховання, але друг святого, таємний християнин Аммоній, взяв його тіло і похоовав. Нині мощі мученика зберігаються в Константинополі у храмі святої Ірини.
14 травня не рекомендується:
У цей день наші предки саджали огірки. Існував навіть особливий спосіб перевірки придатності погоди до посівів. Потрібно було винести на вулицю мокру ганчірку і залишити її там на ніч: якщо до ранку тканина повністю не висохне, то садити овочі ще рано.
Також вважалося, що цього дня добре пройде будь-яке лікування, особливо болю в животі та нирках. Тож наші предки збирали трав’яні збори.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Леонтій, Максим, Петро та Микита.
Вас також можуть зацікавити новини:
Деяким категоріям пенсіонерів тривалий час обмежують розмір виплати: чому це відбувається
Тепла погода чи знову дощ? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Для людей похилого віку важливо мати в домі домашніх улюбленців. Відомо, що собаки — найвірніші…
Солодка, хрумка, велика – саме такою ми хочемо бачити моркву з власного городу. Розповідаємо, як…
Форшмак – ідеальна намазка для бутербродів. Спробуйте спрощений варіант із сардин, для приготування всього за…
Частина українців зможуть відпочивати значно довше. Роз'яснення міністерства.