Активне зростання пасинків починається під час початку цвітіння. Тому важливо видаляти їх, щоб переключити сили рослини зі зростання на зав’язування, налив та дозрівання плодів.
Раніше ми розповідали, на яких грядках не можна вирощувати томати.
Видалення проводять регулярно протягом вегетації у міру появи пасинків, приблизно один раз на тиждень. Вони легко виламуються вранці, при наповненому тургорі, коли їхня довжина досягає 4-5 сантиметрів.
Пасинки, що переросли, стають волокнистими, втрачають крихкість і важко ламаються, видаляють тільки ножицями. В результаті утворюються великі рани, які служать “воротами” для проникнення інфекції.
Низькорослі сорти та гібриди, які формують у 2-3 пензлі, можна не пасинкувати, вони самі себе обмежують. Видаляють тільки 2-3 нижні листочки разом з пасинками, чим покращується провітрювання куща.
Потужні пасинки під нижнім пензлем низькорослих томатів залишають, після чого кущ підв’язують до опори. До речі, саме цей пасинок залишають на високорослих томатах, якщо хочете формувати рослину у два стебла. Після формування та підв’язування проводять профілактичну обробку проти фітофторозу контактно-системним фунгіцидом, наприклад, «Цілителем».
Перерослі пасинки сортів або гібридів томату можна поставити на тиждень-півтора в банку з водою, щоб отримати додаткову розсаду, що вкоренилася.
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…