Дипломатичні установи України за кордоном з 23 квітня призупинили надання консульських послуг чоловікам призовного віку через прийняття нового закону про мобілізацію.
У Міністерстві закордонних справ пояснили, про які саме послуги йдеться.
Раніше ми розповідали, що потрібно зробити чоловікам після того, як новий закон про мобілізацію набуде чинності.
Хоча закон набуде чинності лише 18 травня, обмеження для чоловіків за кордоном почали діяти вже зараз. Як пояснили в МЗС, це пов’язано з необхідністю актуалізувати нормативні акти та запобігти ситуації, коли замовлену послугу не зможуть надати.
Як наголошують у Міністерстві закордонних справ, зупинення консульських послуг — тимчасовий захід. Чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном, не зможуть:
Єдина послуга, яка буде доступна чоловікам призовного віку за кордоном, — оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Також чоловіки матимуть змогу оформлювати документи своїм дітям.
Консульські послуги також надаватимуться у разі надзвичайних подій (ДТП, затримання, стихійне лихо тощо).
Якщо громадянин встиг подати заяву на надання будь-якої консульської послуги до 23 квітня, її нададуть у повному обсязі.
Про тимчасове зупинення видачі документів українцям за кордоном також заявило державне підприємство “Документ”, яке не входить до сфери управління МЗС України.
Щоправда, вони посилаються не новий закон, але в технічний збій. Проте термінів поновлення надання послуг не називають. При цьому заяви продовжують приймати заяви. Також продовжують видавати документи дітям віком до 12 років.
Через ДП “Документ” українці не зможуть оформити та отримати:
Попередньо, до 18 травня цього року. Цього дня Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” має набути чинності, а всі нормативні акти розроблено.
При цьому чоловіки призовного віку мають оновити свої дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Зробити це можна буде за електронною адресою, телефоном чи особисто через консульство. При собі необхідно мати паспорт, документ, що підтверджує проживання за кордоном, документи про освіту (за наявності) та військовий документ. Також незабаром можна буде поновити дані через електронний кабінет призовника, який має запрацювати влітку.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українські пенсіонери можуть втратити до 50% пенсії: кому це загрожує
Як реально збільшити пенсію: експерт радить кілька способів, що діють (відео)
Позбавити водійських прав можуть навіть тих, хто не порушує правила дорожнього руху. Банальна перевірка документів…
7 квітня в Україні відзначають Всесвітній день здоров'я. Християни вшановують пам'ять святого преподобного Юрія Мелітійського.…
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…