Також не забуваємо про календар церковних свят, адже у березні християни західного обряду святкують Великдень, а у християн східного обряду починається Великий піст.
З переходом Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) на новоюліанський календар деякі церковні свята тепер відзначаються на 13 днів раніше. Так, велике свято Благовіщення Пресвятої Богородиці тепер випадає на 25 березня (раніше — 7 квітня).
У перший місяць весни також починається Великий піст. Триватиме він з 18 березня до 4 травня. Цей період є спільним для вірян, що живуть за новоюліанським та юліанським* календарями, адже він прив’язаний до дати святкування Великодня.
Щодо церков західного обряду, то цього року у них Пасха припадає на 31 березня.
У березні також багато професійних свят, присвячених нашим захисникам.
1 березня — Всесвітній день цивільної оборони
3 березня — Всесвітній день письменника. Всесвітній день дитячого телебачення
8 березня — Міжнародний жіночий день
9 березня — День землевпорядника
11 березня — Міжнародний день сантехніка
14 березня — День українського добровольця
15 березня — Всесвітній день захисту прав споживачів
17 березня — День мобілізаційного працівника ЗСУ. День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування
21 березня — Міжнародний день лялькаря. Всесвітній день поезії
22 березня — День таксиста. Всесвітній день водних ресурсів
23 березня — Всесвітній день метеорології
25 березня — День Служби безпеки України
26 березня — День Національної гвардії України
27 березня — Міжнародний день театру
29 березня — Міжнародний день філолога
*Зверніть увагу: у парафій є два роки, щоб остаточно перейти на новий календар. Тому в деяких храмах свята все ще можуть відзначатися, як раніше.
Якою буде погода в Україні в суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Правильна підготовка саду й городу до сильних морозів допоможе зберегти коріння, бруньки та корисні рослини…
Простий десерт із мінімумом інгредієнтів, який можна приготувати за лічені хвилини без випікання. Обов'язково спробуйте!
З 1 січня 2026 року в Україні підвищили прожитковий мінімум і мінімальну зарплату, що потягло…
Офіційне дослідження «таємний покупець» показало високий рівень задоволеності сервісом Пенсійного фонду. Але пенсіонери скаржаться на…