Так, одна із причин завищених сум у платіжках – це невчасна передача показань газового лічильника.
При цьому передавати показання необхідно, навіть якщо ви тимчасово не проживаєте в будинку та не користувалися газом.
Раніше ми розповідали, чому можуть не зарахувати оплату за доставку газу.
Якщо цього не зробити, оператори газорозподільних мереж (гір- або облгаз) можуть нарахувати обсяг спожитого газу на основі щомісячного планового обсягу споживання.
Тому в Нафтогазі закликають, щоб уникнути “зайвих” нарахувань, передавайте щомісяця фактичні, незмінні показання лічильника.
Вибирайте зручний сервіс:
У Нафтогазі також пояснили, що робити українцям, які через війну були змушені покинути свої будинки і переїхати до спокійніших регіонів або за кордон.
Так, відповідно до пункту 3 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ, щоб уникнути нарахувань за газ споживачам із лічильником у разі тимчасового непроживання зареєстрованих на об’єкті споживача осіб, споживач (або уповноважена ним особа) повинен своєчасно, але не пізніше ніж у місячний строк повідомити про цьому Оператора ГРМ та надати документи, що підтверджують відсутність зареєстрованої особи (наприклад, довідка ВПО або копія закордонного паспорта з позначкою про перетин державного кордону).
«Якщо період відсутності зареєстрованої особи буде перевищувати 6 місяців, споживач (або уповноважена нею особа) у місячний строк з моменту закінчення кожного шестимісячного періоду має надавати Оператору ГРМ оновлену заяву з підтверджуючими документами», – зазначили у Нафтогазі.
Традиційне українське сало можна подати не лише як закуску, а і як повноцінну гарячу страву.…
Бур’яни між плиткою та на садових доріжках можна знищити без дорогих засобів. Достатньо використати простий…
«ПриватБанк» оголосив про старт виплат кешбеку за пальне для водіїв. Програма дозволяє частково компенсувати витрати…
У 2026 році наявність паперових документів уже не гарантує захисту прав на нерухомість. Вирішальний доказ…
Проведення газу до приватного будинку в Україні вимагає значних витрат і часу. Окрім фінансового питання,…
Банківські комісії залишаються однією з головних статей витрат для українців під час щоденних фінансових операцій.…