Національний перелік основних лікарських засобів містить 783 препарати з доведеною ефективністю, які застосовуються в лікуванні серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок та інших.
Вони закуповуються медустановами коштом державного та місцевих бюджетів. І користуватися ними може будь-який пацієнт при отриманні як екстреної, так і первинної медичної допомоги. Для пацієнтів у стаціонарі ліки з Нацпереліку мають надаватися безкоштовно на весь період лікування, уточнюють в Міністерстві охорони здоров’я.
Перелік безкоштовних ліків є на сайті https://likicontrol.com.ua/ національний-перелік . Ця інформація також має розміщуватися на інформаційних стендах лікарні, на сайтах регіональних департаментів охорони здоров’я.
Крім того, у різних населених пунктах є місцеві програми забезпечення пацієнтів ліками (дізнатися про це можна у свого лікаря). При цьому місцеві органи влади можуть закуповувати препарати поза Нацпереліком, якщо у бюджеті на це є гроші.
ВАЖЛИВО! Якщо у лікарні відмовляють у безкоштовних ліках з Нацпереліку, можна звернутися зі скаргою до головного лікаря або до керівництва місцевого департаменту охорони здоров’я.
*Національний перелік основних лікарських засобів затверджено постановою Кабміну № 333 від 25 березня 2009 року (у редакції від 26.08.2023 р.).
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…
Ми чули про те, як наші бабусі їли лободу і жували цикорій, як корисний кульбаба.…
Програма «Доступні ліки» діє в Україні з 2019 року. За цією програмою можна отримувати певні…
У разі накладання арешту на рахунки боржника, державні та приватні виконавці не мають доступу до…