Національний перелік основних лікарських засобів містить 783 препарати з доведеною ефективністю, які застосовуються в лікуванні серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок та інших.
Вони закуповуються медустановами коштом державного та місцевих бюджетів. І користуватися ними може будь-який пацієнт при отриманні як екстреної, так і первинної медичної допомоги. Для пацієнтів у стаціонарі ліки з Нацпереліку мають надаватися безкоштовно на весь період лікування, уточнюють в Міністерстві охорони здоров’я.
Перелік безкоштовних ліків є на сайті https://likicontrol.com.ua/ національний-перелік . Ця інформація також має розміщуватися на інформаційних стендах лікарні, на сайтах регіональних департаментів охорони здоров’я.
Крім того, у різних населених пунктах є місцеві програми забезпечення пацієнтів ліками (дізнатися про це можна у свого лікаря). При цьому місцеві органи влади можуть закуповувати препарати поза Нацпереліком, якщо у бюджеті на це є гроші.
ВАЖЛИВО! Якщо у лікарні відмовляють у безкоштовних ліках з Нацпереліку, можна звернутися зі скаргою до головного лікаря або до керівництва місцевого департаменту охорони здоров’я.
*Національний перелік основних лікарських засобів затверджено постановою Кабміну № 333 від 25 березня 2009 року (у редакції від 26.08.2023 р.).
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…