Цього дня з 1994 року в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку, який присвячений їхній важливій ролі в забезпеченні суспільства інформацією та комунікацією.
16 листопада проводяться заходи, на яких відзначають заслуги і досягнення фахівців у цій галузі та проводять семінари і майстер-класи. Цей день нагадує людям про важливу роль зв’язку та інформації, яку вони відіграють у житті окремих людей і суспільства загалом.
Також 16 листопада з 2002 року відзначають Всесвітній день рукоділля. Свято створено з ініціативи ЮНЕСКО з метою прирівняти рукоділля до культурної світової спадщини.
Крім того, 16 листопада – Міжнародний день філософії, який закликає нас замислитися про філософію, як про ключовий інструмент для розуміння світу і нашого місця в ньому.
Ще 16 листопада (кожного третього четверга листопада) відзначають Міжнародний день відмови від куріння. Метою цього свята стало поширення інформації про небезпеку куріння. День присвячений тим, хто вирішив залишити шкідливу звичку, і мотивує інших зробити це.
Також 16 листопада – Міжнародний день толерантності. Свято створено ЮНЕСКО 1995 року. Основною його метою стало підвищення обізнаності щодо розвитку терпимості, поваги та співпраці між культурами різних країн світу.
16 листопада українські православні віряни вшановують одного з 12 апостолів Левія Матвія, який став автором Євангелія від Матвія. Левій Матвій був збирачем податків, але після зустрічі з Ісусом Христом радикально змінив своє життя, роздав своє майно жебракам і прийняв християнство. Після страти Христа, апостол Матвій написав перше канонічне Євангеліє. У підсумку його стратили за відмову поклонятися ідолам. Мощі святого зберігаються в кафедральному соборі італійського міста Салерно.
Здавна люди вірили, що цього дня не можна:
Також у Матвіїв день можна займатися рукоділлям, але не можна пришивати ґудзики.
Святий Матвій відомий як покровитель грошових і творчих справ. Тому його просять про сприяння у фінансових справах і натхнення для тих, хто пише. Також вважається, що апостол допомагає боротися зі спокусами і зміцнює віру в людей.
Цього дня заведено ходити в гості та влаштовувати сімейні застілля. У другий день Різдвяного посту день дозволено їсти гарячу їжу з маслом і рибу.
У Матвіїв день люди помітили, що чим тепліша погода, тим суворішою буде зима. Також наші предки помічали й інші явища:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Матвій, Дмитро, Іван, Василь, Михайло, Віктор.
Як оформити передплату на газету “На пенсії” онлайн – покрокова інструкція
Для клієнтів одного з найпопулярніших банків країни ввели важливі зміни. До коли відтепер можна користуватися…
Пенсіонер Юрій Петренко вважає, що Пенсійний фонд незаконно перерахував його пенсію за двоскладовою формулою. Розбирається…
Відомий благодійний фонд оголосив про видачу грошової допомоги українцям. Хто її може отримати та як…
В Україні досить дивно вирахували норми прожиткового мінімуму для громадян. Так, жінці належить дві сукні…
Частина пенсіонерів можуть отримати спеціальні надбавки до пенсійних виплат від держави. Що саме передбачає пенсійне…
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…