12 листопада – такі сумні події, як День молитви про сиріт та День матері, яка втратила дитину.
Цього дня святкують День творчих здійснень, День видимого дихання на холоді (мабуть, із холодом пов’язаний і Всесвітній день боротьби з пневмонією). Ще відзначається екологічне свято «Синичкін день».
Крім цього, 12 листопада можна потренувати свою дикцію та вимову, щоб відзначити Міжнародний день скоромовок.
День виноградаря та винороба було запроваджено у 2020 році за Указом Президента України від 22 вересня. І тепер щорічно у другу неділю листопада виноградарі та винороби святкують своє професійне свято.
Робота винороба така ж важка, як і романтична: безкраї виноградники, величезні бочки і залізне терпіння – ось будні цих майстрів.
Виноградарство – одна з найважливіших галузей рослинництва в Україні. Основні регіони вирощування винограду в Україні – це Крим (до анексії Росією у 2014 році), Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька та Закарпатська області (тобто південь та захід країни). Лідером площі виноградних насаджень є Одеська область, де вирощується близько 46% українського винограду, понад 90% якого складають технічні сорти.
Історія розвитку виноробства в Україні розпочалася у IV столітті до н. е., коли греки, які заснували в Криму свої колонії, завезли туди виноград і почали займатися виноробством. Звідти виноградарство та виноробство поширилося до інших районів України та сусідньої Молдови, які відрізнялися сприятливими кліматичними умовами для культивування винограду. Також є свідчення про те, що в Середні віки виноград вирощували і в північній частині України, переважно при монастирях.
У церковному календарі 12 листопада цього року – Тиждень 23-й після П’ятидесятниці.
У 1717 році Йоганн Ернст Еліас Бесслер, відомий також як Орфіреус, продемонстрував своєму покровителю ландграфу Карлу Гессен-Кассельському винайдений ним «вічний двигун» у вигляді порожнього колеса, діаметр якого складав близько 4 м, а товщина – 35 см.
У 1808 публічне піднесення у Відні Я. Дегена на своєму гібридному літальному апараті – орнітоптері, частково врівноваженому водневим балоном.
У 1847 році було проведено першу громадську демонстрацію використання хлороформу як анестезуючої речовини, яку виробив Джеймс Сімпсон в Університеті Единбурга.
У 1859 році в Парижі цирковий артист Жуль Леотар вперше дав виставу на повітряній трапеції.
У 1910 році був виконаний перший кінотрюк, під час якого каскадер стрибає в річку Гудзон з палаючої повітряної кулі.
У 1933 році вдалося отримати першу фотографію передбачуваного лох-неського чудовиська.
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…