Доставка газу оплачувалася завжди, просто раніше все це оплачувалося однією квитанцією. Після того, як оплату за сам газ і його доставку розділили, споживачі періодично стикаються з тим, що рахунки за доставку газу виставляють навіть тим, хто не отримує газ навіть протягом тривалого часу.
Як вчинити в такій ситуації, пояснює консультаційний центр для населення ГазПравда.
Раніше ми писали, що українці можуть заощадити на оплаті газу.
Експерти зазначають, що нарахування за доставку – це не “оплата за трубу”, а плата за сервіс газової інфраструктури, підведеної до домогосподарства. Тому споживачі можуть отримати платіжки за доставку газу, навіть не використовуючи його. Річ у тім, що таким чином можливість підключення до газової мережі знову зберігається.
“Якщо споживач не користується газом, але не хоче розривати договір на розподіл газу, щоб потім не платити за його повторне підключення, йому доведеться платити мінімальну суму за розподіл газу, яка відповідає групі споживання газу”, – зауважила начальник ГазПравди Юлія Чеберяк.
За її словами, “група споживання визначається на момент укладення договору (залежно від підключених газових пристроїв: газова плита, газовий котел, водонагрівач) і прописується в договорі на розподіл газу”.
Тобто від послуги доставки газу завжди можна відмовитися, щоб не платити за неї. Для цього потрібно звернутися до облгазу і розірвати договір.
Якщо ж вам знову знадобиться підключити газ, тоді доведеться знову укладати договір і оплачувати підключення. За наявності заборгованості на момент розірвання договору її, найімовірніше, доведеться закрити.
Для оформлення розірвання договору потрібно:
Після того, як договір про розподіл газу між споживачем газу та Оператором ГРМ розірвано, та взаєморозрахунки проведено, Оператор ГРМ не може виставляти рахунки за доставку газу цьому споживачу.
У разі, якщо рахунки на оплату послуги з розподілу газу все ж таки продовжують приходити, або якщо Оператор ГРМ не бажає розірвати договір, потрібно подати скаргу до НКРЕКП.
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…
Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…
З віком засвоєння вітаміну B12 погіршується, і це може серйозно позначитися на здоров'ї. Цей вітамін…
Ведення і зберігання трудових книжок час від часу змінюються, є і нововведення у зв’язку з…
Прикрасою будь-якого столу може стати рибний пиріг. Такий пиріг дуже ситний завдяки поєднанню тіста та…