Це професійне свято відзначається щороку 15 серпня. До 2008 року свято в Україні було неофіційним. Свято встановлено Указом президента від 6 серпня 2008 року № 694/2008 «Про День археолога» з огляду на вагомий внесок українських вчених-археологів у розвиток вітчизняної археології, дослідження, збереження, популяризацію археологічної спадщини України та на підтримку ініціативи громадськості».
Стефан був першим християнським мучеником, який походив із діаспори євреїв. Стефана разом із шістьма одновірцями апостоли зробили дияконами для підтримки справедливості та порядку при щоденній роздачі потреб. Стефан мав грецьке ім’я і, швидше за все, теж походив із діаспори. Стефан виконував покладені на нього обов’язки та проповідував слово Боже в Єрусалимі, за що був притягнутий до суду та побитий камінням.
У народі святий Стефан вважається покровителем коней, тому йому молилися про здоров’я та захист цих тварин. До них у Степанів день ставилися з особливою повагою. Щоб конячки залишалися сильними, витривалими та здоровими, їх напували з відра, в яке кидали срібну монету.
Також у цей день селяни відзначали закінчення сіножаті. З цього приводу влаштовували свято. У полі 15 серпня не виходили. Щоб заготовлене сіно вберегти від дощів, його вкривали у сіновалах-сараях. Ще було прийнято косити отаву – траву, що відросла.
11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів та Всесвітній день боротьби з хворобою…
Нова шахрайська схема з’явилася в Україні. Громадяни масово отримують «безневинні» SMS, якими шахраї намагаються виманити…
Якщо ви хочете виростити велику та соковиту моркву, то важливо забезпечити їй належні умови догляду.…
11 квітня очікуються залишки мокрого снігу та заморозки, які несе циклон Aribert Другий.
Як поведеться Сонце? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Вхід Господній в Єрусалим у 2025 році - 13 квітня. Напередодні, 12 квітня - Лазарева…