“Порошок” цей легко стирається навіть пальцем, так що недосвідчені квітникарі можуть не надати значення незрозумілому явищу. Але через кілька днів наліт з’явиться на тому самому місці знову, причому сильно збільшуючись у розмірах і захоплюючи нові площі. Швидше за все, на троянді з’явилася борошниста роса, яка швидко може занапастити і саму заражену рослину, і сусідні культури.
Раніше ми розповідали, як розмножити троянди.
Страждають від цього захворювання не тільки троянди. Грибок активно вражає багато інших рослин – грушу та яблуню, кабачки та буряк, смородину та аґрус, виноград та суницю, капусту та огірки.
Мучнисту росу викликають борошнисторосяні грибки-паразити, чиї суперечки легко переносяться вітром. Зимує збудник у тріщинах кори, в опаді листя і навіть під лусочками сплячих бруньок, а навесні починає рости і розмножуватися.
Листя та бутони уражених кущів в’януть, жовтіють та опадають – білий наліт (грибниця) сильно ускладнює фотосинтез. На їх місці іноді з’являється нове листя, проте найчастіше воно буде зморщеним і недорозвиненим. Сама рослина сильно слабшає. Якщо не боротися з борошнистою росою, троянда загине.
Найвразливіші для грибка, що викликає борошнисту росу, – чайно-гібридні та ремонтантні троянди.
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…