Професійне свято українських архітекторів та поціновувачів архітектурних шедеврів країни — День архітектури України відзначається щороку 1 липня. Він встановлений на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій та місцевих органів містобудування та архітектури.
Всесвітній день архітектури було засновано Міжнародною спілкою архітекторів, заснованою у 1946 році, після Другої світової війни. Тоді треба було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури. Спочатку він відзначався 1 липня, але у 1996 році було вирішено приурочити святкування Дня архітектури до Всесвітнього дня житла, що відзначається у понеділок жовтня. Це рішення ухвалила Міжнародна спілка архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН у Барселоні. Але в Україні дату відзначення Дня архітектури зберегли за 1 липня.
Сьогодні своє професійне свято відзначають слідчі поліції, СБУ та прокуратури. Робота слідчого вимагає особливої уваги до деталей, розвиненої інтуїції, аналітичних здібностей та об’єктивності. Апарат слідчих у системі органів внутрішніх справ з’явився 1963 року. З того часу багато води вибігло, професія слідчого змінювалася та розвивалася, з’являлися нові методи роботи. 1998 року Міністерство внутрішніх справ України офіційно започаткувало День слідчого, який щорічно відзначається 1 липня.
Ідея створити такий цікавий день належить американському графіку та письменнику Вейну Рейнагелю. Ця людина відома у всьому світі завдяки її фантастичним романам. Подія почалася в 1994 році і з того часу вона набула популярності в багатьох країнах світу і щорічно відзначається 1 липня.
1911 – Польський біохімік Казимир Функ уперше використав слово “вітамін”;
1936 – У Нью-Йорку вперше вийшов роман Маргарет Мітчел “Віднесені вітром”;
1946 – Проведено перше післявоєнне випробування атомної бомби на атоле Бікіні;
1961 – У Торонто (Канада) відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку;
1976 – Василь Романюк – майбутній Святіший Патріарх Київський та всієї Русі-України Володимир – відмовився від радянського громадянства;
1989 – У Києві утворено Народний Рух України;
1997 – Гонконг було передано під управління Китайської Народної Республіки;
2013 – Хорватія приєдналася до Європейського Союзу;
2014 – Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні.
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…