Про це розповіла в ефірі “Українське радіо: Вінниця” начальник Головного управління Пенсійного фонду області Олена Корчака.
Раніше ми розповідали, кому можна не чекати 60-річчя, щоб вийти на пенсію.
Так, за її словами, перевірку даних отримувачів проводять Міністерство фінансів України та Пенсійний фонд.
Верифікації підлягають особисті дані пенсіонера: прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, ідентифікаційний номер, серія, номер паспорта, ІД-картки або інші документи, що засвідчують особу.
Звірка проводиться між даними реєстру застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд із даними Державних податкової та міграційної служб України, а також даними з держреєстру актів цивільного стану громадян Міністерства юстиції України.
Припинення нарахування та здійснення державної виплати за результатами перевірки провадиться:
Застраховані особи зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки у системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування; виїзд за межі держави та про обставини, що викликають зміну статусу, протягом десяти днів з моменту їх виникнення.
Олена Корчака зазначила, що з 1 травня 2023 року до Головного управління надійшла інформація про «недійсні» паспорти за 826 особами, з них до 564 електронних пенсійних справ внесено оновлені дані.
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…