Цю дату приурочили до дня народження Карла Ландштейнера (1868-1943) – австрійського лікаря та імунолога Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові у людини.
У заходах Дня беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 186 національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, десятки добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з усіх країн світу.
Завдяки донорам було врятовано багато життів, особливо це важливо у воєнний час.
Щороку 14 червня інтернет-спільнота відзначає Міжнародний день блогера.
Ідея самого свята народилася 2004 року. Відразу 500 осіб із більш ніж 40 країн, об’єднавшись, вирішили, що їм потрібен свій день — своєрідний символ дружніх стосунків між мережевими блогерами всього світу.
Блогер — людина, яка самостійно веде та адмініструє свій інтернет-щоденник, де регулярно розповідає про події свого життя, ділиться фотографіями, висловлює свої думки, висловлює думку щодо деяких нагальних на його погляд проблем.
Поряд із Міжнародним днем блогера у світі щорічно відзначається і так званий День блогу (Blog Day). Він проводиться 31 серпня. Цього дня кожен блогер публікує на своїй сторінці п’ять посилань на інші щоденники з різних тем.
Перший наждачний папір з’явився ще у стародавньому Китаї. Робили його з подрібнених раковин, насіння та піску, а потім за допомогою натурального клею приклеювали до пергаменту та шліфували металеві або дерев’яні поверхні. У деяких народів як шліфувальна шкірка використовувалася акуляча шкіра.
У 1833 році англієць Джон Океї придумав прототип “наждачки”, нанісши на пергамент подрібнене скло. Класичний же “наждак” був запатентований 14 червня 1834 Айзеком Фішером-молодшим у США. Головним тут було застосування як абразивів карбіду кремнію або оксиду алюмінію, простіше кажучи, дрібних камінців, що чудово годилося для обробки різних поверхонь.
Відомі випадки і нетрадиційного використання наждакового паперу. Іспанський художник Хуан Міро малював на ній свої картини. А в “Балеті Наждакового паперу” М. Морріса вона використовувалася як музичний інструмент.
1940 – СРСР висунув Литві ультиматум з вимогою відставки уряду, арешту кількох міністрів та посилення радянської військової присутності в країні; наступного дня радянські війська окупували Литву;
1995 – Загін чеченських бійців на чолі з Шамілем Басаєвим захопив лікарню в Будьоннівську (Ставропольський край), з метою змусити владу РФ припинити бойові дії в Чечні та розпочати переговори;
2014 – Біля Луганського аеропорту бойовики ЛНР збили літак Іл-76 ВПС України. Загинули 49 військових, які перебували на борту.
2017 – У Лондоні спалахнув 27 поверховий будинок. 12 людей загинули, близько 80 людей поранено, інші зникли безвісти.
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…