Податок доведеться заплатити за нерухомість із “зайвими” квадратними метрами – приватні будинки понад 120 кв.м та квартири з площею понад 60 кв.м. Це передбачено законом 2142-ІХ.
Також до 1 липня будуть переглянуті розміри інших податків для українців.
Розмір податку та нормативи площі передбачено статтею 266 Податкового кодексу України.
Але конкретну ставку податку встановлює місцева влада. Однак сума прив’язана до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року і не повинна перевищувати 1,5% за квадратний метр. Звітний рік у 2023 році – 2022 рік.
Мінімальна зарплата у січні 2022 року становила 6 500 гривень. Тож максимальна ставка за кожен зайвий квадратний метр не може перевищувати 97 гривень 50 копійок.
Щоб зрозуміти скільки доведеться заплатити за свою квартиру, розглянемо простий приклад. Мешканець Києва володіє квартирою площею 70 квадратних метрів.
Податок рахуватимуть, враховуючи, що норматив перевищено на 10 кв.м. Загалом за квартиру доведеться заплатити 975 гривень. Якщо ж ваше житло набагато більше за норму, то і суми будуть вищими.
Насамперед, це власники чиє житло відповідає нормам.
Також через повномасштабне вторгнення запровадили послаблення, тому фізичним особам не нараховуватимуть податок на нерухомість за 2021 та 2022 роки, але тільки якщо об’єкти нерухомості або їх частини:
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…