Новини

Українців приголомшили новими податками та штрафами: кому потрібно готуватися до змін

Насамперед зміни торкнуться фізичних осіб-підприємців. Для них скасують пільгову податкову ставку у 2%, крім того, повернуть документальні перевірки та штрафи.

Так, у Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики розповіли, що рішення скасувати пільги для “ФОПів” дозволить у майбутньому отримати значну підтримку від МВФ. Слід зазначити, що Україна фактично вже погодилася на такий крок, підписавши відповідний меморандум.

Законопроект про перегляд податкових правил зареєстрував у Раді Кабінет Міністрів під номером 8401.

Згідно із законопроектом до 1 липня 2023-го:

  • скасують податок 2% для “ФОПів” третьої групи (повернуть 5%);
  • “ФОПи” першої та другої груп будуть зобов’язані сплачувати єдиний податок;
  • повернуть документальні перевірки та штрафи за порушення податкового законодавства;
  • штрафуватимуть за відсутність РРО.

“Це кроки у фіскальній політиці, які влада України зобов’язана виконати в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року… Але якщо повертатися у довоєнний стан системи оподаткування, то чому влада “забула” про свою відповідальність перед платниками, хоча б за своєчасне відшкодування ПДВ?” – прокоментувала рішення екс-глава податкового комітету Ніна Южаніна.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що для вступу України до Євросоюзу доведеться відмовитися від зарплат у конвертах.

Джерело: obezrevatel

Новое на сайте

  • Новини

Чому гладіолуси дрібнішають і втрачають яскравість: дієві поради, щоб зберегти красу квітів

Бульбоцибулини гладіолусів старіють уже через кілька років, що позначається на цвітінні. Експерт дав кілька порад,…

02/10/2025 14:40
  • Новини

Графіки світла по областях оперативно оновлюються: що це означає для українців?

Блекаути чи профілактика: навіщо складають нові таблиці відключень. Як працюватиме енергосистема України з жовтня?

02/10/2025 14:15
  • Новини

Знеструмлений Чорнобиль після атаки дронів : чи є загроза радіаційного витоку

Після атаки російських дронів на енергооб'єкти Славутича ЧАЕС залишилася без електропостачання. Деталі надзвичайної події.

02/10/2025 13:50
  • Новини

Зарплати вчителям хочуть розраховувати по-новому: що зміниться

В Україні планують змінити механізм обчислення зарплат педагогам. Це має зробити систему більш прозорою.

02/10/2025 13:30
  • Новини

Оцифрування трудових книжок здійснюватимуть по-новому: про що попередили в Пенсійному фонді

До процесу оцифрування трудових книжок внесли важливі зміни. Що треба знати застрахованим особам, щоб не…

02/10/2025 13:04
  • Новини

В Україні хочуть підняти прожитковий мінімум майже на 5000 гривень: коли чекати змін

У Верховній Раді України пропонують збільшити прожитковий мінімум і мінімальну заробітну плату. Що треба знати.

02/10/2025 12:16