Новини

Цей день в історії: 20 квітня – День подяки волонтерам

20 квітня у світі щорічно відзначається День подяки волонтерам. Цього дня людство висловлює подяку всім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту робити добрі справи, не вимагаючи нічого натомість.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

На сьогоднішній день волонтери – це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні армії речі та продукти).

Завдяки нелегкій праці волонтерів багато людей отримує необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, їх комфорт і безпеку.

20 квітня відзначається Міжнародний день китайської мови. Свято було засновано ООН на честь основоположника китайської писемності Цан Цзе у 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН.

Цан Цзе – міфологічний персонаж, який, як вважається, 5 тис. років тому винайшов китайську писемність.

Що сталося в Україні та світі 20 квітня?

  • 1770 – Джеймс Кук відкрив Новий Південний Уельс (Південно-Східна Австралія).
  • 1841 – опубліковано перше детективне оповідання Едгара По (“Вбивства на вулиці Морг”).
  • 1865 – вперше оголошено про появу безпечних сірників.
  • 1902 — подружжя Кюрі вперше отримало чистий радій.
  • 1918 – Слов’янська група Окремої Запорізької дивізії Армії УНР звільнила від більшовиків місто Слов’янськ Донецької області.
  • 1938 — в УРСР прийнято ухвалу про обов’язкове вивчення російської мови у всіх школах.
  • 1940 – у США продемонстровано перший електронний мікроскоп.
  • 1999 – у вищій школі Літлтон (Колорадо) три підлітки влаштували криваву бійню, вбивши після цього себе. 25 людей загинуло та понад 20 поранено.
  • 2000 — у Броварах до житлового будинку потрапила тактична ракета, загинуло 3 особи та 5 поранено.

Новое на сайте

  • Новини

Гороскоп на тиждень з 6 по 12 жовтня: від спалахів емоцій до тепла примирення

Гороскоп на тиждень з 6 по 12 жовтня обіцяє бурю емоцій, глибокі розмови та несподівані…

05/10/2025 20:43
  • Новини

Яка цибуля найкорисніша: вибираємо найбільш підходящу цибулю для імунітету та судин

Біла, жовта або фіолетова цибуля — яка з них корисніша? Дієтологи пояснюють, як правильно використовувати…

05/10/2025 19:58
  • Статті

Чи варто вірити снам: що каже православ’я

Що таке сновидіння? Священик відповідає на складне питання про духовну природу снів.

05/10/2025 18:31
  • Статті

Поради колекціонерам та любителям старовини: відповідаємо на ваші листи

Що робити зі старим самоваром, підсклянником із богатирями чи бабусиним буфетом? Ми відповідаємо на запитання…

05/10/2025 17:58
  • Статті

Чому постійно хочеться їсти: 7 прихованих причин, про які ви не здогадувались

Ви помічаєте, що знову хочеться їсти, хоча ситно пообідали лише півгодини тому? Надмірно підвищений апетит…

05/10/2025 16:27
  • Новини

Чи можна втратити пенсію, якщо працюєш: роз’яснення Пенсійного фонду

В Україні пенсіонери, що працюють, — звичайне явище. Але чи можна одночасно отримувати пенсію та…

05/10/2025 15:56