18 лютого 1745 року народився італійський вчений-фізик, один із основоположників вчення про електрику, хімік та фізіолог Алессандро Вольта. Ім’я його міцно увійшло світ науки і стало найменуванням одиниці виміру електричної напруги – вольт. Частиною його експериментів та відкриттів стала робота над першим у світі гальванічним елементом, названим Вольтовим стовпом. По суті, це відкриття та винахід стало прообразом сучасних батарей.
Планету відкрив астроном Клайд Томбо 18 лютого 1930 року. Плутон – король потойбіччя в давньоримській міфології. Ім’я планеті надала 11-річна дівчинка Венеція Берні. Усім воно сподобалося, тим більше, що дві перші літери збіглися з ініціалами одного з ентузіастів пошуків Плутона – Персіваля Лоуелла.
Маса Плутона менша за масу Місяця в шість разів і становить всього 0,0021 маси Землі. Його поверхня складається з каменю та льоду. На планеті є власна атмосфера. Розряджена. Вона складається в основному з метану і замерзає, коли Плутон відходить від Сонця. Планета здійснює повне коло довкола світила за 248 земних років.
Плутон далі від Сонця, ніж решта планет, але він не один у космічній глушині. У нього п’ять супутників, найбільший із них – Харон, названий на честь персонажа грецької міфології, який переправляв душі у потойбічний світ. За розміром Харон всього вдвічі менше за Плутон. Плутон довгі роки вважали дев’ятою планетою, найвіддаленішою від Сонця, але в 2006 році його розжалували в планети-карлики.
Православна церква сьогодні вшановує мученицю Агафію. Святу Агафію вважали заступницею від пожежі, тож у день її пам’яті у церкві освячували хліб із сіллю. При пожежі, щоб вогонь пішов якнайдалі, його кидали у вогонь або в поле.
Ще сьогодні поминали померлих родичів та захищали будинок від нечисті. Увечері закривали труби, замазували їх глиною і палили будяко.
Також 18 лютого звертали увагу на корів, тому дали назву святу Агафія-корівниця. У цей період, коли у тварини може бути достатньо сіна, часто гинули цілі селянські стада. Вважалося, що виною цьому стало істота, яка називається коров’ячою смертю.
Вірили, що вона приходить в образі чорної кішки, собаки, коров’ячого скелета або злісної потворної баби, яка має руки з граблями.
Вважається, що «ущербна та заморена коров’яча смерть» пробігає 18 лютого селами і вбиває худобу.
Щоб не пустити коров’ю смерть у двір, селяни вживали різних заходів:
• у хліві залишали старі чоботи, просочені дьогтем, вірячи, що від їхнього запаху шкідлива істота втече;
• у воротах, біля порогів, навколо димових труб розкладали будяки;
• освячували в церквах насичений сіллю хліб, який потім згодовували худобі;
• обкурювали будяком будинку та хліва;
• напували худобу священною водою.
Наші пращури вірили, що сон, який ви побачили в ніч на 18 лютого, виповниться протягом 20 днів. Сон, побачений днем на Агафію, виповниться тільки через рік.
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…