14 січня в Україні та інших православних країнах, де церква використовує юліанський календар, святкують Старий Новий рік. Традиційно вважається останнім у циклі новорічних свят. Українці після 14 січня починають масово знімати прикраси з ялинок та переходити до звичного режиму роботи.
Українці здавна відзначали День святого Василя, який був першим днем року, посіваннями та походами по сусідніх будинках. Святкування ще розпочинали напередодні свята, у День Меланки чи Щедрого вечора. На Щедрий вечір (13 січня) накривали багатий стіл із кутею, варениками та млинцями. Увечері молодята вбиралася в “козу Меланку” і ходили по сусідніх будинках, щедрували, бажали господарям достатку та просили частування.
На День Василя (14 січня) прийнято ходити будинками рідних, хрещених та сусідів, і посівали їм поріг зерном.
Якщо щедрувати можуть усі, то посівають лише чоловіки. Посівальник вимовляє посівальний вірш, а господарі будинку за це дають частування чи трохи грошей.
Вважається, що цього дня першим у будинок має увійти чоловік. Також на Старий Новий рік прийнято відвідувати церковну службу. Святий Василь вважається покровителем свиней, тож 14 січня на стіл ставлять свинячі страви. Також господарки випікають печиво у формі свиней. Дівчата цього дня ворожили на наречених.
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…