Новини

Ринок землі в Україні: стало відомо, в яких регіонах найдорожчі ділянки

У травні знову після великого вторгнення РФ відновив роботу ринок землі. Станом на кінець жовтня 2022 року вартість одного гектара землі досягла 37 867 грн за гектар.

Цікаво, що, незважаючи на війну, ціни трохи зросли – у відповідний період минулого року один гектар землі коштував 36 562 грн.

Найвища ціна за 1 га – у центральній частині країни. Це традиційно найродючіші землі, пише Опендабот.

До нападу РФ у лютому, в середньому, продавали 10 тисяч га на тиждень, зараз продажі впали в 4 рази – до 2, 5 тисяч га на тиждень.

У жовтні 2022 року найдорожча с/г земля – в Івано-Франківській (65334 грн за 1 га), Львівській (62816 грн за 1 га) та Київській областях (61835 грн за 1 га).

Найнижчі ціни у прифронтових областях: у Чернігівській (18361 грн), Харківській (21792 грн) та Сумській (28767 грн) та практично немає продажів у тимчасово окупованій Запорізькій області.

Загалом станом на кінець жовтня продано 289 тисяч га – це менше 1% від загальної площі із 42,4 мільйона га сільськогосподарської землі в країні.

Середня вартість гектара за весь час роботи ринку землі складає близько 37 тисяч грн за гектар. Перший місяць після відновлення роботи у травні 2022 року ціни сягали 43 тисяч грн за гектар.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про документи для продажу землі.

Новое на сайте

  • Новини

Українцям відшкодують комуналку: хто і скільки отримає грошей на оплату послуг

Додаткові виплати на зиму. Як працює програма щомісячної допомоги для родин?

02/10/2025 16:55
  • Статті

Які чашки новорічні найкраще дарувати до свята?

Для багатьох Новий рік – це особливий час, наповнений очікуванням чудес, сімейними традиціями та символічними…

02/10/2025 16:19
  • Новини

Безплатний медогляд для українців у 2026 році: кого це стосується?

У наступному році стартує нова медична програма - українців віці 40+ чекають зміни. Які ініціативи…

02/10/2025 15:55
  • Новини

Духовка не потрібна: готуємо лінивий «Сметанник» за 20 хвилин

Забудьте про довге випікання – цей «Сметанник» готується без духовки, а на все піде мінімум…

02/10/2025 15:31
  • Новини

Копійки в Україні зникнуть: якими грошима доведеться користуватися

В Україні відмовляються від копійок. Які зміни запроваджує Національний банк України.

02/10/2025 15:00
  • Новини

Чому гладіолуси дрібнішають і втрачають яскравість: дієві поради, щоб зберегти красу квітів

Бульбоцибулини гладіолусів старіють уже через кілька років, що позначається на цвітінні. Експерт дав кілька порад,…

02/10/2025 14:40